Naga Markets

Ethereum może poradzić sobie lepiej niż Bitcoin podczas kolejnej korekty cenowej. Z takiego założenia wyszedł znany analityk z Bloomberga – Mike McGlone. Strateg ten uważa, że przy następnym krachu na rynku kurs BTC zanurkuje głębiej, podczas gdy ETH utrzyma się w okolicy silnego poziomu wsparcia na swoim wykresie. 

Bitcoin może tracić w krótkim terminie

Mike McGlone przedstawił swoje krótkoterminowe prognozy dot. dwóch największych wirtualnych walut. Opowiedział o nich podczas wywiadu z gospodarzem kanału The Deep Dive – Cassandrą Leah.

W opinii analityka z Blomberga Bitcoin może pogłębić swoje spadki o około 38% od aktualnych poziomów cenowych. Choć jego predykcje na najbliższy czas są pesymistyczne, uważa on, że w zakresie długoterminowym BTC odzyska swoją wartość. 

Obecnie największa z kryptowalut handluje w pobliżu 16,4 tys. dol. za monetę. Według prognoz Mike’a McGlone’a jej kurs może zanurkować do poziomów w wysokości 12 tys. dol. bądź nawet 10 tys. dol. Jego zdaniem są to bardzo silne poziomy wsparcia, od których cena Bitcoina powinna się odbić i wznowić swoją trajektorię wzrostu. 

Choć czołowa wirtualna waluta ucierpiała na skutek paniki powstałej wśród inwestorów, spowodowanej upadkiem FTX, a wcześniej również innych firm z branży, jej podstawy pozostają nienaruszone. Biorąc pod uwagę szerszy obraz, ekspert z Bloomberga wciąż widzi w niej duży potencjał. 

Zdaniem Mike’a McGlone’a aktualnie rynek BTC znajduje się w “fazie bólu”. Porównał on trwającą bessę na kryptowalutach do tego, jak zachowywały się akcje firm internetowych około 2000-2002 r. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

Bossa

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Ethereum ma silne wsparcie

Schodząc na temat drugiego co do wielkości projektu kryptowalutowego, strateg z Bloomberga stwierdził, iż kurs ETH prawdopodobnie utrzyma się powyżej 1 tys. dol. za monetę. Uznał on ten poziom za solidne wsparcie. 

Aktualnie Ether handluje w okolicy 1,2 tys. dol. W ciągu ostatnich 7 dni jego cena podniosła się o ponad 8%. Od ATH wciąż jednak dzieli go ogromna przepaść w wysokości około 75%. Mike McGlone zauważył, że od końca 2019 r. wartość tej kryptowaluty jest wciąż około 12-krotnie wyższa. 

Kontynuując swoją wypowiedź, ekspert z Bloomberga zaznaczył, iż skutki klęski FTX są ogromne i jeszcze się nie skończyły. W jego opinii nadal będą one napędzać wyprzedaż na wirtualnych walutach. Uznał on, że na rynku kryptowalut panuje obecnie “zaraza”.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułDolar szykuje się na spadkowy 2023 r. JPMorgan stawia na jena i waluty rynków wschodzących
Następny artykułEuro prędzej spadnie do 1,03 USD niż wzrośnie do 1,05 USD, wskazuje ING
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.