Naga Markets
ethereum-eth-ether
Ethereum. Źródło: unplash.com/@drawkit

Zdaniem wielu analityków ethereum ma przed sobą kluczowy poziom oporu w wysokości 4 tys. dol. Jeżeli kryptowaluta ta nie wzniesie się powyżej tej linii, spadki mogą dalej się pogłębiać. Obecnie ETH handluje w okolicach 3,8 tys. dol. za monetę. Zmiana cenowa w zakresie dobowym wynosi ponad 3%. W opinii ekspertów ether tj. bitcoin (BTC) może zakończyć ten rok bez fajerwerków.  

Ethereum z niedźwiedzim sentymentem 

Druga co do wielkości kryptowaluta straciła około 21% ze swojej wartości od szczytu cenowego odnotowanego przy poziomie 4,8 tys. dol. Obecnie ether handluje poniżej linii 4 tys. dol., a analitycy rynkowi zwiastują pogłębienie korekty, jeśli kurs ETH nie wzniesie się ponad tę kluczową linię oporu. Jedno silne wsparcie (3,85 tys. dol.) zostało już przełamane. Kolejne to 3,7 tys. dol. Cena ethereum unosi się teraz w okolicy 3,83 tys. dol. W zakresie 24-godzinnym straty wyniosły blisko 4%.

W opinii ekspertów silne wzniesienie powyżej 4 tys. dol. mogłoby stać się mocnym impulsem do wzrostów. Byki mogłyby ruszyć w stronę 4,1-4,2 tys. dol. 

Obecne nastawienie do ETH ze strony sprzedających i kupujących jest neutralne. Dopóki ether nie oderwie się od aktualnych poziomów konsolidacji i oporu, kryptowaluta ta może kontynuować handel bokiem. 

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Pozytywne prognozy w zakresie długoterminowym

Mimo obecnej korekty na rynku, wielu inwestorów kryptowalutowych liczy na wzrosty ceny ethera w nadchodzącym roku. W ostatnim czasie o projekcie Ethereum pozytywnie wypowiedział się były prezydent Argentyny Mauricio Macri zauważając, że  „to jedna z najbardziej innowacyjnych zdecentralizowanych technologii”.

Nie tak dawno opinię na temat ethera wydała również dyrektor generalna Ark Invest Cathie Wood, twierdząc, że jest on jeszcze bardziej niedowartościowany, niż bitcoin. Co więcej, inwestorka ta wierzy w to, iż do roku 2026 cena ETH wzrośnie o 500 tys. dol. 

Ethereum postrzegane jest, jako solidna platforma stanowiąca podstawę do rozwoju zdecentralizowanych finansów (DeFi) oraz rynku tokenów niewymienialnych (NFT). To właśnie znaczne wykorzystanie na tych płaszczyznach widoczne jest w skoku opłat transakcyjnych, które zdaniem Josepha Lubina, są miarą jej sukcesu

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułDolar kosztuje podczas dzisiejszej sesji 4,1231 złotego. Nerwowy start tygodnia
Następny artykułEvent Horizon w drodze na GPW składa prospekt do KNF
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here