Naga MarketsEthereum po 500 USD. Kurs kryptowaluty jest najwyżej od 2018 r.Ethereum osiągnęło właśnie kurs 500 USD i to po raz pierwszy od czerwca 2018 r. Para ETH/BTC także zaczyna rosnąć i w momencie pisania tych słów wynosi 0,0275.

  • ETH przebiło poziom 500 USD. Czy oznacza to, że kryptowaluta zaczyna własną bańkę?
  • ETH jest najdroższe od 2 lat, nie było bowiem na takich poziomach od 2018 r.

Ethereum po 500 USD

ETH dziś pozytywnie zaskakuje inwestorów. Kosztuje już 505 USD, czyli 8 proc. więcej niż wczoraj i 8,3 proc. więcej niż 7 dni temu. Odbicie widać już nawet na parze ETH/BTC, która nie radziła sobie zbyt dobrze przez ostatnie tygodnie. Teraz jednak współczynnik stosunku ETH do BTC wynosi już 0,0275, co sugeruje wyraźnie odbicie na wykresie.

Te artykuły również Cię zainteresują
ETH ma wyraźnie podstawy do wzrostów. Już 1 grudnia zacznie się pierwsza faza wdrażania Ethereum 2.0, czyli nowej wersji sieci kryptowaluty. Ma ona znacznie poprawić jej skalowalność, czyli umożliwi blockchainowi Ethereum obsługiwanie większej ilości transakcji na sekundę. Dlaczego to takie ważne? Otóż w przeszłości sieć parę razy się zapchała. Miało to miejsce w 2017 r. w czasie ostatniej bańki na kryptowalutach. Poza tym niedawno sieć także lekko się zapychała i opłaty za “przelew” ETH urosły do rekordowych poziomów.

Ponadto nowa wersje blockchaina wprowadza proces stake’ownia. Zmieni się model kopania ETH i będzie oparty na deponowaniu kryptowaluty w sieci. W efekcie zmniejszy się podaż ETH, które są dostępne na giełdach. Mniejsza podaż oznacza teoretycznie – przy takim samym popycie – wyższą cenę za 1 ETH.

Bitcoin walczy o 18 400 USD

To nie koniec dobrych wieści. BTC kosztowało dziś przez chwilę 18 450 USD. Obecnie za 1 BTC płaci się ok. 18 300 USD. Oznacza to, że kryptowaluta bynajmniej nie chce przejść w trend boczny, ani zacząć dużej korekty, a nadal celuje w ATH z 2017 r. – 20 000 USD.

Autor poleca też:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here