Naga MarketsEthereum (ETH) osiągnie nowe ATH przed bitcoinem (BTC), twierdzi prezes CryptoQuantRodzimy token sieci Ethereum może pokonać bitcoina (BTC) w drodze po zdobycie nowych historycznych maksimów, twierdzi prezes CryptoQuant. Ether (ETH) jako pierwszy miałby w obecnym cyklu rozrysować ATH (all time high) ze względu na „kryzys płynności”.

Ether szybciej z nowym ATH niż bitcoin. Czy ETH wyprzedzi BTC?

W tweecie z 18 sierpnia Ki Young Ju, dyrektor generalny usługi analitycznej on-chain CryptoQuant, zwrócił uwagę na „kryzys płynności po stronie sprzedających”, który może dać ETH przewagę nad BTC.Wraz ze wzrostem bitcoina o ponad 50% w stosunku do dołka 29 dolarów z lipca, altcoiny również zaczęły się odradzać, przy czym ether (ETH) prezentuje dynamiczniejsze odbicie. Największy altcoin odzyskał poziom 3 tysięcy dolarów, który obecnie jest ponownie testowany jako istotne wsparcie.

Pomimo uwagi skupionej na bitcoinie, który testował okolice 48 tys. dol., optymizm w stosunku do sieci Ethereum pozostaje wysoki po udanym hard forku London, który został wdrożony na początku tego miesiąca.

Po części dzięki zmianom podaży wprowadzonym przez hard fork, niedobór płynności może ostatecznie posłużyć do wypchnięcia ETH/USD na nowe historyczne szczyty, zanim BTC/USD zdoła zrobić to samo.

– Obecna cena ETH jest bliższa ATH w porównaniu do BTC. Wyższy popyt, niższa podaż. Kryzys płynności po stronie sprzedaży ETH wciąż się nasila, podczas gdy wymiana BTC zatrzymała swój trend spadkowy w maj – komentuje Ki Young Ju.

Wykres rezerw BTC na giełdach. Źródło: CryptoQuant

W ujęciu liczbowym, rezerwy giełdowe bitcoina spadały od maja, by odbić dopiero pod koniec lipca. Ze szczytu 2,54 miliona w dniu 26 lipca, rezerwy BTC spadły do 2,44 miliona w tym tygodniu. ETH wykazuje natomiast liniowy trend spadkowy od lokalnego maksimum z końca maja na poziomie 21,43 mln. W tym tygodniu bilans giełdowy oscyluje wokół 19,25 mln.

Wykres rezerw giełdowych ETH. Źródło: CryptoQuant

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ether i potencjalny szok podażowy

Ki nie jest osamotniony w prognozowaniu bardziej szalonej hossy na rynku etheru niż na bitcoinie. Jak informował Comparic.pl, Bloomberg Intelligence w swoim ostatnim raporcie również faworyzował ETH nad BTC, prognozując nawet „flippening” największej kryptowaluty.

Flippening to potencjalne zjawisko „odwrócenia” (flipu) na rynku kryptowalutowym, w którym ether przejmuje palmę pierwszeństwa i wyprzeda bitcoina.

Tymczasem dane nadal wskazują na trwający szok podażowy również w sieci Bitcoina.

– Illiquid Supply Shock ratio był dobrym wskaźnikiem wyprzedzającym w ciągu ostatnich kilku miesięcy – skomentował najnowsze dane analityk William Clemente

– Impulsy w obu kierunkach spowodowały, że cena podążała za nimi. Jako, że wskaźnik kontynuuje powolne ruchy wzrostowe, obecnie na poziomach poprzedzających 58 tys. za BTC, będziemy czekali na kolejny, silniejszy impuls – dodawał.

Szoki podażowe na rynku bitcoina. Źródło: Glassnode
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro korona szwedzka | azoty akcje prognozy | kurs orlen | kurs hrywny prognozy | cd projekt giełda | kurs baryłki ropy | lotos akcję |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here