Naga MarketsEthereum (ETH) odrabia straty do bitcoina (BTC), twierdzi były członek zarządu Goldman SachsDebata bitcoin vs ethereum toczy się dalej, podczas gdy dwie największe kryptowaluty świata przygotowują się do kolejnej hossy. Zwolennicy bitcoina zawsze bronili swojego stanowiska oraz tego, w jaki sposób BTC jest lepszy od ETH. Okazuje się jednak, że ethereum szybciej zamyka lukę w stosunku do wiodącej kryptowaluty i przewyższa ją w długim okresie.

Ethereum zaczyna zyskiwać względem bitcoina

Były członek zarządu Goldman Sachs i założyciel Real Vision Raoul Pal podpisuje się pod wspomnianym twierdzeniem.Do zwolenników bitcoina: kiedy ETH wystartował był na poziomie 0,0007 BTC. 6 lat później jest na poziomie 0,07. W okresie, w którym nazwaliście go gównianą monetą, on odrobił ponad 100x wartości do bitcoina. Argument o tym, że jego wartość użytkowa zmierza do zera okazał się błędny z powodu efektów sieciowych – napisał Raoul Pal w swoim najnowszym wpisie na Twitterze.

Z kolei w swojej kolejnej wypowiedzi założyciel Real Vision zauważa, że bitcoin i ethereum nie mają porównania jako takiego i jego zdaniem to jest dobre. Dodał, że jakaś inna kryptowaluta może prześcignąć ethereum w dłuższej perspektywie i to też jest fajne. Były członek zarządu Goldman Sachs jest równocześnie byczo nastawiony do całego rynku kryptowalut i spodziewa się, że cała przestrzeń wzrośnie 100x z obecnych poziomów.

Raoul Pal jest bardzo byczo nastawiony do ethereum, które ma największą wagę w jego portfelu. W swoim ostatnim podcaście z Bankless, Pal przyznał, że 55 procent swojego portfela ma w ethereum. Kolejne 25 procent znajduje się w bitcoinie, a reszta w innych popularnych altcoinach, takich jak polkadot (DOT).

Czy Raoul Pal jest przeciwnikiem bitcoina?

Absolutnie nie! Podobnie jak w przypadku ethereum, Pal jest bardzo optymistycznie nastawiony do bitcoina. W rzeczywistości, były menedżer funduszu hedgingowego w Goldman Sachs jest jednym z najgłośniejszych zwolenników BTC. Pal przewidział, że cena BTC wzrośnie o kolejne 500 procent z obecnego poziomu i oczekuje, że kryptowaluta osiągnie poziom pomiędzy 250 a 400 tysięcy dolarów do marca 2022 roku.

Podobnie, pozostaje on bardzo optymistyczny również w stosunku do ethereum!

Myślę, że bitcoin osiągnie poziom gdzieś w okolicach 200 tysięcy dolarów, a ethereum bliżej 15 tysięcy dolarów. Cały cykl powinien zakończyć się moim zdaniem z BTC w okolicach 400 tysięcy dolarów. ETH powinien być blisko bariery 40 tysięcy dolarów – powiedział Pal.

Pal stawia swoją prognozę cen bitcoina i ethereum na podstawie tego, że inwestorzy instytucjonalni będą bardzo szybko szturmować rynek.

A więc kto jest następnym wielkim nabywcą bitcoina? Dla mnie odpowiedź jest bardzo prosta. Są to trwające instytucje. Myślę, że wkrótce będziemy świadkami przyspieszenia wzrostu cen krypotwalut, ponieważ wszyscy są jak owce, które chcą podążać za sobą – dodał Pal.

Pal uważa ponadto, że cykle byka i niedźwiedzia odłączą się od historycznych trendów. Uważa on, że rosnąca adopcja obniży ich zmienność w przyszłości.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica kurs akcji | pko akcje wykres | notowania orlen | pko akcje kupno | biomed akcje wykres | brokerzy forex polska | Kurs hrywny |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here