Naga Markets

Ethereum odnotowało w ostatnim czasie gwałtowny wzrost liczby dziennie aktywnych adresów kryptograficznych. Przewyższył on poprzedni rekord aż o 48%. Znana w branży wirtualnych walut firma zajmująca się analizą danych opartych na blockchainach – Santiment poinformowała, że bada przyczynę tego nagłego ożywienia. Obecne ruchy mogą wskazywać m.in. na wzmożony poziom aktywności ze strony programistów, platform oraz handlowców wykonujących transfery. Tymczasem Ether (ETH) wspiął się do okolic 1,7 tys. dol., odnotowując w zakresie 24-godzinnym ponad 5% wzrost wartości. 

  • Liczba dziennie aktywnych adresów w sieci Ethereum ustanowiła nowe ATH. Eksperci badają przyczyny tego nagłego ożywienia
  • Zdaniem kierownika ds. strategii w Coinbase wzmożony ruch może wynikać z dużej ilości transferów tokenów na jednostkę gazu, nie zaś ze wzrostu adopcji tego projektu
  • Tymczasem w tym tygodniu kurs ETH podskoczył do okolic 1,7 tys. dol. za monetę. Od czerwcowych minimów jest to zmiana o 89%. Przepaść między rekordem wszech czasów wynosi natomiast blisko 65%
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500

Ethereum ze wzrostem aktywnych adresów

Projekt, na którego czele stoi rosyjsko-kanadyjski programista – Vitalik Buterin doznał ożywienia w swojej sieci. Platforma analityczna Santiment poinformowała w środę o tym, że 26 lipca br. Ethereum pobiło swój dotychczasowy rekord, jeżeli chodzi o liczbę dziennie aktywnych adresów. Z doniesień ekspertów wynika, iż nowe ATH przewyższa poprzednie aż o 48%. Wyniosło ono 1,06 mln aktywnych adresów. Wcześniejszy szczyt to 718 tys. adresów, odnotowany w 2018 r. 

Mianem dziennie aktywnego adresu określa się taki, który dokonał jakiejkolwiek transakcji w ciągu 24 godzin. Takie wzmożone ruchy mogą wskazywać na intensywną aktywność zarówno ze strony programistów, platform, jak i inwestorów.

Zdaniem kierownika ds. strategii amerykańskiej giełdy Coinbase – Conora Grogana zjawisko to może wynikać bardziej z dużej ilości transferów tokenów na jednostkę gazu niż wzrostu adopcji sieci Ethereum. 

AVA Trade

W wątku na Twitterze specjalista ten przypisał ów wzrost aktywności przeglądom konserwacyjnym, jakich mogą dokonywać platformy kryptowalutowe – wysyłając i odbierając coiny. Tym samym zepchnął on na margines bardziej produktywną aktywność związaną np. ze zdecentralizowanymi finansami (DeFi) oraz tokenami niewymienialnymi (NFTs). 

Kurs ETH zmierza w kierunku 2 tys. dol.

Druga co do wielkości kryptowaluta odrabia straty, jakich doznała w wyniku bessy na rynku. Od swoich tegorocznych minimów, które według uśrednionych danych pochodzących z platformy CoinMarketCap wyniosły około 896 dol. za monetę, jej cena urosła o blisko 90% do obecnych poziomów w wysokości 1,7 tys. dol.

Aktualnie Ether znajduje się na ponad 5% plusie w zakresie dobowym. W ciągu ostatnich 7 dni jego wartość uległa zwiększeniu o prawie 9%. 

Choć krótkoterminowe wzrosty wydają się spektakularne, od swojego szczytu ETH oddalone jest aż o 65%. Rekord na jego wykresie wyniósł bowiem ponad 4,8 tys. dol. za monetę. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułGdzie euro i dolar się bije, tam jen korzysta. Najlepszy miesiąc JPY od lat!
Następny artykułPKN Orlen i PGNiG uzgodniły plan połączenia; parytet wymiany akcji 1:0,0925
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here