Naga Markets

Ethereum (ETH) nurkuje pod 1300 dol., Bitcoin (BTC) najniżej od 3 m-cy. Testuje 18,5 tys. dol.Kryptowaluty pogłębiają w poniedziałek swoje zeszłotygodniowe spadki, napędzane przez gorszą kondycję drugiego pod względem kapitalizacji rynkowej tokena sieci Ethereum (ETH), a także perspektywę globalnej fali zacieśnienia polityki pieniężnej w tym tygodniu, w wykonaniu Rezerwy Federalnej (Fed) z USA oraz Banku Anglii (BoE).

  • Bitcoin traci w poniedziałkowy poranek niemal 5% i testuje poziomy poniżej 18,5 tys. dol.
  • Ether w tym samym czasie osuwa się o 2,8% i znajduje się na poziomi 1300 dol. Wcześniej w niedzielę, ETH/USD tracił ponad 9%
  • W gronie 20. największych kryptowalut w przeciągu ostatniej doby dominują spadki. Najsilniej oprócz Ethereum osuwają się Uniswap (UNI), Polkadot (DOT), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB) oraz Polygon (MATIC). W ich przypadku deprecjacja przekracza 10%
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż rachunek!

Bitcoin testuje trzymiesięczne dołki. BTC/USD na dolnym ograniczeniu konsolidacji

Zeszłotygodniowe spadki doczekały się swojej kontynuacji w poniedziałek i jak widać na wykresie Bitcoina, cena osunęła się poniżej poziomu 18,5 tys. dol. Dla BTC/USD są to obecnie najniższe poziomy od 18-19 czerwca, kiedy kryptowaluta pogłębiała tegoroczne minima.Jak widać na poniższym wykresie, Bitcoin testuje po raz kolejny dolne ograniczenie wakacyjnej konsolidacji. Do tej pory kontakt z poziomem powodował niemal natychmiastowe podbicie cen, tym razem jednak ekonomiści obawiają się, że może być inaczej.

Ethereum (ETH) nurkuje pod 1300 dol., Bitcoin (BTC) najniżej od 3 m-cy. Testuje 18,5 tys. dol.
Bitcoin piąty raz od czerwca testuje dolne ograniczenie konsolidacji z okresu tegorocznych wakacji

Nastroju na rynkach kryptowalutowych nie poprawiają spadki na amerykańskiej giełdzie, umacniający się dolar, rosnące ryzyko dalszych podwyżek stóp procentowych w USA i na świecie oraz „sprzedaż faktów” po aktualizacji sieci Ethereum.

Skok ethera od połowy czerwca, który był napędzany przez szum wokół aktualizacji łańcucha Ethereum, zaczął się szybko rozpadać w momencie, gdy reorganizacja została finalnie zakończona. Wygląda to na typowy schemat „sprzedaży faktów”. Tymczasem inwestorzy przygotowują się na zmienność związaną z oczekiwaną w tym tygodniu podwyżką stóp procentowych przez Rezerwę Federalną (Fed) w celu zwalczania presji cenowej.

Ethereum (ETH) nurkuje pod 1300 dol., Bitcoin (BTC) najniżej od 3 m-cy. Testuje 18,5 tys. dol.
Na poniższym wykresie widać, że lepsze wyniki osiągane przez ETH względem BTC w ostatnich miesiącach zaczynają słabnąć, a stosunek ceny ETH do BTC powraca do poziomów z końcówki lipca. Źródło: Bloomberg

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Ethereum nurkuje poniżej 1300 dol. Testuje dwumiesięczne dołki

Gorzej od Bitcoina radzi sobie drugi pod względem kapitalizacji token sieci Ethereum. Od wczorajszej sesji traci ponad 11% i spada poniżej poziomu 1300 dol. Dla ETH/USD są to najniższe poziomy od 2 miesięcy i jednocześnie wybicie ważnej linii trendu wzrostowego rysowanej od wakacyjnych dołków.

XTB

Chociaż konsolidacja wakacyjna na wykresie ETH nie jest tak wyraźna, jak na powyższym wykresie BTC, to ether również został zamknięty w potrzasku w okresie ostatnich miesięcy. Górnym ograniczeniem tego zakresu jest poziom 2000 dol., dolne to natomiast okolice psychologiczne wsparcia 1000 dol. w połączeniu z rocznymi minimami z czerwca rysowanymi poniżej 875 dol.

Wybicie 1300 dol. oraz linii trendu spadkowego rysowanej po coraz wyższych dołkach letnich zwiększa ryzyko, że Ethereum będzie się nadal osuwać. Najbliższy cel to 1200 dol., następny to natomiast dołki z lipca, czyli 1005 dol.

Ethereum (ETH) nurkuje pod 1300 dol., Bitcoin (BTC) najniżej od 3 m-cy. Testuje 18,5 tys. dol.
Ethereum silnie traci od początku ubiegłego tygodnia, a The Merge przyspieszył deprecjację

Aktualizacja Ethereum – The Merge – mająca na celu zmniejszenie zużycia energii jest “ogromną zmianą”, ale “w tym inflacyjnym środowisku makroekonomicznym wszystko traci”, napisał Antoni Trenchev, partner zarządzający w firmie Nexo zajmującej się udzielaniem pożyczek kryptowalutowych.

Jest to widoczne po presji na szereg aktywów: globalne akcje są bliskie wymazania wzrostu rysowanego od połowy czerwca, który dla wielu był ważnym rajdem w ramach obecnego rynku niedźwiedzia. Kontrakty terminowe na akcje w USA są w poniedziałek czerwone, podczas gdy wskaźnik dolara wzrósł.

W związku z doniesieniami, że Ripple Labs Inc. i amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd domagają się natychmiastowego orzeczenia w sprawie sądowej dotyczącej powiązanego z Ripple tokena XRP, ten ostatni stracił aż 12%. SEC twierdzi, że Ripple było “lekkomyślne” w swoich twierdzeniach, że XRP nie jest regulowanym papierem wartościowym.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSaule ma umowę na dostawę i wdrożenie pilotażowe PESL w sklepie sieci Rossmann
Następny artykułAmica spodziewa się trudnego kwartału. Kurs zmierza do strefy 50 zł – zapiski giełdowego spekulanta
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here