W opinii Benjamina Cowena ze względu na wysoki poziom “niepokoju”, który nagromadził się wokół linii oporu w wysokości 1,8 tys. dol. za monetę, cena Ethera prawdopodobnie spadnie. Obok przyznał on, iż nie odczuwa na rynku drugiej co do wielkości kryptowaluty tego samego poziomu apatii, jak w 2019 i 2020 r.
- Ethereum nie jest jeszcze gotowe na hossę, w opinii Benjamina Cowena
- Zdaniem wspomnianego analityka cena ETH może ponownie spaść po kolejnej próbie przekroczenia linii oporu w wysokości 1,8 tys. dol. za monetę
- Obecnie jeden Ether kosztuje około 1,7 tys. dol. Społeczność skoncentrowana wokół drugiej co do wielkości kryptowaluty wyczekuje na zbliżającą się aktualizację w jej sieci, w wyniku której upłynnione zostaną ETH z kontraktu depozytowego
- Partnerem artykułu jest broker Capital.com. Sprawdź jego ofertę i handluj akcjami, kryptowalutami oraz innymi instrumentami w formie CFD!
Ethereum nie jest gotowe na hossę
Popularny analityk kryptowalutowy opowiedział o swoich niedźwiedzich prognozach dla Ethera. W swoim materiale wideo opublikowanym na kanale YouTube, który śledzi ponad 785 tys. subskrybentów, wyjaśnił, że do spadku może dojść po kolejnej próbie utrzymania się powyżej linii 1,8 tys. dol. za monetę.
Zdaniem Benjamina Cowena wokół wspomnianej linii oporu nagromadził się “niepokój”. W jego opinii poziom apatii na rynku nie jest też tak wysoki, jak w 2019 i 2020 r. Obecnie kurs ETH handluje w okolicy 1,7 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatniego tygodnia cena drugiej co do wielkości kryptowaluty wielokrotnie wznosiła się powyżej linii 1,8 tys. dol., po czym spadała.
“Tak naprawdę nie przypomina mi to jeszcze 2019 lub 2020 roku. Ale wyobrażam sobie, że gdyby to było tutaj (około 700 dol.), apatia naprawdę by się pojawiła” – podkreślił analityk.
Wspomniany ekspert stwierdził, że w przeciwieństwie do Bitcoina (BTC), Ether “nie nabrał wiatru w żaglach”. W jego opinii ETH stoi w obliczu przeciwności. Na początku przyszłego miesiąca (dokładnie 12 kwietnia br.) może dojść do aktualizacji w sieci Ethereum, która upłynni Ethery znajdujące się w kontrakcie depozytowym Beacon Chain po ponad 2 latach. Nie wiadomo jednak, jak zareaguje na to rynek. Niektórzy walidatorzy mogą chcieć wycofać swoje ETH, co może doprowadzić do wzrostu niedźwiedziego sentymentu.
Aktualna sytuacja na wykresie ETH
W ciągu ostatnich 30 dni kurs Ethera poruszał się między poziomem 1,3 tys. dol., a 1,8 tys. dol. Od początku 2023 r. cena tej kryptowaluty wzrosła o ponad 40%. Mimo widocznego skoku wartości od ATH dzieli ją ponad 64%.
Autor poleca również:
- Przewartościowany Bitcoin walczy z oporem. Kryptowaluta czeka na korektę?
- Bitcoin króluje w 2023 r., jako najlepsza inwestycja, uważa Goldman Sachs
- Bitcoin i złoto największymi wygranymi kryzysu bankowego, ropa spadła najmocniej