Naga Markets

W opinii Benjamina Cowena ze względu na wysoki poziom “niepokoju”, który nagromadził się wokół linii oporu w wysokości 1,8 tys. dol. za monetę, cena Ethera prawdopodobnie spadnie. Obok przyznał on, iż nie odczuwa na rynku drugiej co do wielkości kryptowaluty tego samego poziomu apatii, jak w 2019 i 2020 r. 

Ethereum nie jest gotowe na hossę

Popularny analityk kryptowalutowy opowiedział o swoich niedźwiedzich prognozach dla Ethera. W swoim materiale wideo opublikowanym na kanale YouTube, który śledzi ponad 785 tys. subskrybentów, wyjaśnił, że do spadku może dojść po kolejnej próbie utrzymania się powyżej linii 1,8 tys. dol. za monetę. Zdaniem Benjamina Cowena wokół wspomnianej linii oporu nagromadził się “niepokój”. W jego opinii poziom apatii na rynku nie jest też tak wysoki, jak w 2019 i 2020 r. Obecnie kurs ETH handluje w okolicy 1,7 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatniego tygodnia cena drugiej co do wielkości kryptowaluty wielokrotnie wznosiła się powyżej linii 1,8 tys. dol., po czym spadała. 

Tak naprawdę nie przypomina mi to jeszcze 2019 lub 2020 roku. Ale wyobrażam sobie, że gdyby to było tutaj (około 700 dol.), apatia naprawdę by się pojawiła” – podkreślił analityk. 

Wspomniany ekspert stwierdził, że w przeciwieństwie do Bitcoina (BTC), Ether “nie nabrał wiatru w żaglach”. W jego opinii ETH stoi w obliczu przeciwności. Na początku przyszłego miesiąca (dokładnie 12 kwietnia br.) może dojść do aktualizacji w sieci Ethereum, która upłynni Ethery znajdujące się w kontrakcie depozytowym Beacon Chain po ponad 2 latach. Nie wiadomo jednak, jak zareaguje na to rynek. Niektórzy walidatorzy mogą chcieć wycofać swoje ETH, co może doprowadzić do wzrostu niedźwiedziego sentymentu. 

Capital.com
Advertisement

Aktualna sytuacja na wykresie ETH

W ciągu ostatnich 30 dni kurs Ethera poruszał się między poziomem 1,3 tys. dol., a 1,8 tys. dol. Od początku 2023 r. cena tej kryptowaluty wzrosła o ponad 40%. Mimo widocznego skoku wartości od ATH dzieli ją ponad 64%. 

AVA Trade

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułDecyzja Rezerwy Federalnej osłabia dolara. Kurs USD/PLN spadł poniżej poziomów 4,30
Następny artykuł“Krzywa Jerome’a Powella” sugeruje, że gospodarka USA wpadnie w recesję
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.