Naga Markets

Natywna wirtualna waluta przynależna do Ethereum znalazła się na najniższym poziomie cenowym od ostatnich 2 miesięcy. W ciągu doby jej kurs zanurkował do okolic 1 287 dol., według uśrednionych danych. Obecnie handluje on w pobliżu 1 300 dol. Na rynku kryptowalutowym doszło do likwidacji długich i krótkich pozycji o łącznej wartości przekraczającej 400 mln dol. w zakresie 24-godzinnym. 

Ethereum najniżej od 2 miesięcy

Kurs Ethera oscyluje obecnie w okolicy 1 300 dol. za monetę. Wczorajszą sesję kryptowaluta ta zamknęła na ponad 9% minusie, spadając z poziomów bliskich 1 400 dol. do 1 335 dol. W ciągu ostatnich 24 godzin cena ETH osunęła się jeszcze bardziej, docierając do 1 287 dol., według uśrednionych danych pochodzących z platformy CoinMarketCap. Tak nisko kryptowaluta ta po raz ostatni była w połowie lipca br. 

Przy aktualnym kursie Ether oddalony jest od swojego ATH w wysokości 4 891 dol. o 73,15%. Do ponownego pogłębienia spadków doszło po aktualizacji The Merge, w wyniku której Ethereum porzuciło Proof of Work (PoW) na rzecz Proof of Stake (PoS). 


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

Masowa likwidacja długich pozycji na rynku krypto

Nie tylko ETH ucierpiało w ciągu ostatniej doby. Czerwono zrobiło się także na wykresie czołowej kryptowaluty – Bitcoina (BTC), który w tym czasie potaniał o ponad 6%. Z danych od platformy Coinglass wynika, że w zakresie 24-godzinnym zlikwidowano łącznie więcej niż 400 mln dol. w długich i krótkich pozycjach we wszystkich krypto aktywach. 

likwidacja-pozycji-krypto
Likwidacja długich i krótkich pozycji na rynku kryptowalut. Źródło: coinglass.com

Do największych likwidacji doszło na Etherze. Wyniosły one 161,81 mln dol. Za nim uplasował się BTC z wynikiem 122,03 mln dol. i Ethereum Classic (ETC) 13,90 mln dol. 

W przypadku dwóch największych wirtualnych walut na większości giełd przeważyła likwidacja długich pozycji. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułFunt wciąż pod presją. Kurs GBP/USD runął do 37-letniego dołka
Następny artykułPKN Orlen uruchomi stację tankowania wodoru w Wałbrzychu w I kw. 2024 r.
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here