Naga MarketsWłaśnie przed chwilą druga największa kryptowaluta rynku – ether – przebiła swoje ATH z 2018 r. Obecnie za 1 ETH trzeba zapłacić 1 436 USD.

  • ETH przebiło swoje ATH z 2018 r. 
  • Teraz za 1 ETH trzeba zapłacić ok. 1 436 USD. Niektórzy twierdzą, że w czasie tej hossy ETH zdrożeje do 9 000 USD, choć zdarzają się analitycy, którzy podają odważniejsze prognozy.

Ethereum z nowym ATH

Dokładnie kilkanaście minut temu ETH przebiło swoje ATH z 2018 r. Oznacza to, że kosztuje już więcej niż 1 424 USD. W momencie pisania tych słów ETH kosztowało 1 436 USD, czyli ok. 17 proc. więcej niż 24 h temu i 32 proc. więcej niż 7 dni temu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś rano zauważyliśmy zaś, że 1 ETH zbliżało się do ceny 1 400 USD, co sugerowało już to, co teraz ma miejsce. Całość tego tekstu znajdziecie tutaj.

Skąd ten skok ceny?

Wielu analityków zadaje sobie pytanie, skąd ten skok ceny.

Yves Renno, Head of Trading w Wirex jest zdania, że na wycenę ETH pozytywnie wpływa uruchomienie ETH2 oraz zbliżający się start kontraktów futures na kryptowalutę, które wprowadza giełda CME.

Do powyższego należy jednak dodać fakt, że wycenę Ethereum zwiększa rynek DeFi, który nadal mocno się rozwija (tak jak rynek ICO w 2017 r.).

Prawo Metcalfa

Na naszej stronie znajdziecie też prognozę opartą na prawie Metcalfa. Zgodnie z nią cena 1 ETH może zdrożeć do aż 20 000 USD.

– Kiedy spojrzysz na rozmiar sieci ETH, liczbę połączeń i trajektorię ceny, prawo Metcalfa jest ponownie powtarzane w Ethereum. W rzeczywistości Ethereum przewyższa ruchy bitcoina (…) Im bardziej ludzie integrują kryptowaluty ze swoim życiem, tym częściej kryptowaluty są akceptowane, a ten wzrost w dalszym ciągu popycha kryptowaluty [na wykresie cenowym do góry]. (…) Jeśli Ethereum rzeczywiście powtórzy ruchy bitcoina, ether osiągnie 20 000 USD – twierdzi jej autor D. H. Taylor.

Całość tego artykułu znajdziecie tutaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here