Naga MarketsKurs ethereum (ETH) wzrasta w trakcie wtorkowego handlu o ponad 200 dolarów, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 21 września br. aprecjacji do niemal 1900 dolarów. Oznacza to, że w ciągu zaledwie sześciu tygodni ETH podrożało o ponad 70 proc. Licząc z kolei od początku roku, kurs kryptowanuty wzrósł o niemal 3800 dolarów, co stanowi blisko 515 proc.

Kurs ETH wzrósł od początku roku o 515 proc. 

Tak znaczna zwyżka na notowaniach drugiej kryptowaluty pod względem kapitalizacji sprawiła, że jej kurs znalazł się na najwyższym poziomie w historii. Obecnie za ethereum zapłacić trzeba już przeszło 4500 dolarów, co jest absolutnym rekordem.– Dobre wyniki aktywów cyfrowych można częściowo wytłumaczyć informacjami z Azji. Południowokoreańska partia rządząca podobno stara się opóźnić wprowadzenie podatku od zysków kapitałowych z kryptowalut, podczas gdy Singapur planuje stać się globalnym centrum kryptowalut poprzez przyjęcie regulacji i oferowanie atrakcyjnych warunków dla fintechów. Ponadto kryptowaluty są również wspierane przez optymistyczne opinie dużych banków. Goldman Sachs prognozującym, że Ethereum osiągnie poziome 8000 dolarów przed końcem roku – wskazują ekonomiści XTB.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość pln | najniższy kurs rubla | dom development giełda | kurs korony norweskiej nbp | kurs korony szwedzkiej sprzedaż | notowania ropy | benefit akcje wykres | cfd jak grać |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułAż 14 spółek odnotowało roczny rekord notowań we wtorek. Walory Allegro straciły ponownie ponad 2%!
Następny artykułSunex otrzyma od NCBR dofinansowanie projektu systemu grzewczego opartego na OZE
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here