Naga Markets

Ethereum (ETH) i Bitcoin (BTC) ze spadkiem przychodów z wydobycia kryptowalutPrzychody z wydobycia Bitcoina (BTC) spadły w czerwcu o 26,3%, według danych opracowanych przez The Block Research. W przypadku zysków z kopania Ethereum (ETH), drugiej pod względem wielkości kryptowaluty, deprecjacja była jeszcze silniejsza. Wyniosła w ubiegłym miesiącu 45%.

Bitcoin przynosi coraz mniejsze zarobki górnikom

W ubiegłym miesiącu górnicy realizowali około 668 milionów dolarów przychodu, podczas gdy Bitcoin stracił około jednej trzeciej swojej wartości.W porównaniu z październikiem 2021 roku, spadek jest jeszcze większy i wynosi 61%. Miesięczne przychody od tego czasu generalnie spadają, z lekkim wzrostem w marcu.

Większość zarobków pochodziła z nagród za bloki (656,47 mln dolarów), a tylko niewielka część z opłat transakcyjnych (11,47 mln dolarów).

Ethereum (ETH) i Bitcoin (BTC) ze spadkiem przychodów z wydobycia kryptowalut
Przychody górników na rynku Bitcoina. Źródło: The Block Research

Górnicy BTC wygenerowali w czerwcu około 1,26 razy więcej przychodów niż górnicy Ethereum, odwracając trend obserwowany od kwietnia 2021 roku. W maju górnicy Ethereum osiągnęli 1,08 razy więcej przychodów niż górnicy Bitcoin.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Ethereum również ze sporym spadkiem przychodów

Górnicy Ethereum wygenerowali 45,5% mniej przychodów w czerwcu w porównaniu z poprzednim miesiącem, podaje na początku lipca The Block Research. Ich wartość plasowała się na poziomie 528 mln dol.

NED

Większość tych przychodów pochodziła z opłat za bloki (498,84 mln dolarów), a stosunkowo niewielka ilość z opłat transakcyjnych (29,64 mln dolarów) oraz z nagród (21,09 mln dolarów).

Ethereum (ETH) i Bitcoin (BTC) ze spadkiem przychodów z wydobycia kryptowalut
Przychody górników na rynku Ethereum. Źródło: The Block Research

Dla porównania, w rekordowym pod względem przychodów maju 2021 roku, górnicy ETH zarobili 2,4 mld dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji mbank | polscy brokerzy forex | korona czeska pln | eurocash akcje rekomendacje | kurs akcji xtb | pgnig cena akcji | oncoarendi kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here