Naga MarketsEthereum będzie nadal drożało. Bardzo realny poziom 1000 USD - sugeruje Sebastian Seliga, analityk giełdy BitBay.netSebastian Seliga, analityk giełdy BitBay.net, twierdzi, że rok 2021 będzie czasem wzrostów etheru.

  • Seliga jest zdania, że ETH może w 2021 r. kontynuować hossę. 
  • Kurs kryptowaluty może dojść do ATH z 2017 r., czyli ponad 1000 USD.

Ethereum dzisiaj

– Ethereum wprowadzono po raz pierwszy w 2014 roku, jest więc jednym z najstarszych altcoinów na świecie. Przy obecnej kapitalizacji rynkowej wynoszącej 69 900 157 499 USD i cenie 600 USD, ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą po bitcoinie i przez lata zdobyła rzeszę oddanych inwestorów – tłumaczy Seliga.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak dodaje, “chociaż Ethereum jest często używane jako termin ogólny, w rzeczywistości jest to nazwa sieci blockchain, na której działa jego rodzima waluta (ether – ETH). Ten blockchain typu open source jest znany jako zdecentralizowana aplikacja, inaczej nazywana dApp. Ta sieć wykorzystuje inteligentne kontrakty do przeprowadzania transakcji, które są w 100% bezpieczne. W przeciwieństwie do bitcoina nie ma stałej podaży etheru, co oznacza, że jest on dużo bardziej skalowalny niż inne kryptowaluty.”

– Platforma Ethereum obsługuje również wiele innych kryptowalut. Wiele z nich działa na rynku finansów zdecentralizowanych (DeFi) – szybko rozwijającym się sektorze, który zapewnia usługi finansowe, takie jak pożyczki, ubezpieczenia i programy oszczędnościowe, które są wolne od ograniczeń nakładanych przez duże komercyjne banki inne scentralizowane firmy – dodaje ekspert BitBay’a.

Każdy inwestor jego zdaniem powinien wiedzieć, że “do tej pory, przez cały 2020 rok, platforma Ethereum przetworzyła przez zdecentralizowane giełdy obrót o wartości 13,5 miliarda dolarów, podczas gdy w 2019 roku przetworzyła mniej niż 3 miliardy USD. Ponieważ zapotrzebowanie na bardziej zdecentralizowane usługi nadal rośnie, a liczba jego zwolenników ciągle się powiększa, Ethereum ma szansę na odniesienie w 2021 roku bardzo dużych korzyści z przetworzenia tych altcoinów, które są uruchamiane na jego platformie.”

Kurs ETH w 2021 r.

Rok 2020 był burzliwym okresem dla wszystkich rynków finansowych, w tym kryptowalut, głównie z powodu pandemii koronawirusa, która rozpoczęła się na początku marca 2020. W wyniku tego zdarzenia między 11 marca 2020 a 13 marca 2020 cena etheru spadła z 200,70 USD do poziomu 89,73 USD. Taki poziom nie był notowany od grudnia 2018 roku, niemniej jednak pod koniec kwietnia rynek powrócił do poziomów sprzed pandemii i ponownie osiągnął poziom 200 USD. Ten trend wzrostowy utrzymywał się przez resztę 2020 roku, a rynek poruszając się w kanale wzrostowym, przekroczył najpierw szczyt z 2019 roku zlokalizowany na 365 USD, a następnie piął się wyżej w kierunku kolejnych poziomów docelowych. Na niecały miesiąc przed końcem roku 2020 kurs ETH/USD znajduje się powyżej 600 USD, a tegoroczny szczyt to poziom 636 USD, niewidziany od 2018 roku – opisuje on to, co działo się na rynku kryptowaluty w 2020 r.

Jest przekonany, że “prognozy na 2021 roku pozostają optymistyczne”

Jeżeli tempo wzrostów zostanie podtrzymane, kurs ETH/USD może z łatwością osiągnąć poziom 830 USD, który jest następnym poziomem docelowym. Jeżeli natomiast nastąpi wybicie i tego poziomu, to podczas następnej fali wzrostowej kolejnym poziomem docelowym jest 1000 USD – prognozuje.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here