Naga MarketsEthereum ETH albo Bitcoin BTC wylądują w portfelu krypto-sceptyka, miliardera Carla Icahna?Były krypto-sceptyk Carl Icahn, założyciel Icahn Enterprises, powiedział Bloombergowi, że zamierza wejść na rynek kryptowalut w „wielkim stylu”. Mowa o kwocie nawet 1,5 mld USD i spekulacjach na temat ethereum oraz bitcoina.

Bitcoin i ethereum na celowniku miliardera?

Carl Icahn jest znanym inwestorem, a jego majątek netto według Forbesa wynosi 15,6 mld USD. Cofając się do 2018 roku, powiedział w CNBC, że kryptowaluty są „śmieszne”.
— Może jestem dla nich [kryptowalut] za stary, ale nie tknąłbym ich – mówił wówczas 82 letni Icahn.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od czasu tamtego wywiadu inwestor zdołał zmienić podejście. Jak ujawnił wczoraj Bloombergowi, rozważa teraz dużą inwestycję i że wejście na rynek w taki sposób „nie oznaczałoby kupienia kilku monet czy czegoś podobnego”.

— To znaczy, duża skala dla nas to miliard, półtora miliarda dolarów… Nie powiem dokładnie – oświadczył Icahn.

Miliarder mówił również o tym, że wiele z wyemitowanych dzisiaj kryptowalut nie przetrwa, ale wierzymy, że kryptowaluta w takiej czy innej formie może zagościć na rynku przez dłuższy czas. Dodał jednak, że jeszcze nie dokonał żadnych zakupów, a jedynie badał temat. 

Według Icahna, kryptowaluty, które nie służą przynajmniej jako magazyn wartości, zostaną wyparte z rynku. Ethereum (ETH) spełnia to założenie, a dodatkowo spełnia funkcję systemu płatności, zauważa miliarder.

— Bitcoin (BTC) to dla mnie tylko magazyn wartości – powiedział.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ryan Adams, i założyciel firmy kryptowalutowej Mythos Capital and Bankless, spekulował na Twitterze, że medialne wystąpienia Icahna może sugerować, iż ten wszedł już na rynek:

invest

— Jeśli Carl Icahn jeszcze nie kupił ETH i BTC o wartości miliarda dolarów, dlaczego miałby ogłosić, że zamierza kupić ETH i BTC o wartości miliarda dolarów – zastanawia się Adams.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here