Naga MarketsEthereum (ETH) akumulowane przez wieloryby. Kontrolują podaż etheru najwyższą od 2017 r.Dane z platformy kryptowalutowej Santiment ujawniają, że gracze kryptowalutowi o dużych pieniądzach (których nazywa się wielorybami) po cichu gromadzą ethereum (ETH), gdy druga co do wielkości kryptowaluta odbija się od 30-dniowego minimum na poziomie 1300 dol. i we wtorek testuje poziom 1700 dol.

  • Wieloryby posiadają obecnie 68,6% podaży ethereum pod swoją kontrolą. Ostatni raz wynik był tak wysoko w 2017 roku
  • Wcześniej Santiment zauważał, że 10 pozagiełdowych największych adresów ETH zgromadziło w tym momencie prawie 17 mln ETH
  • Duzi gracze akumulują ETH co zdaniem ekspertów może oznaczać zbliżający się powrót do trendu wzrostowego

Ethereum whales rosną w siłę. Czy ETH czekają wzrosty?

W nowym tweecie Santiment informuje, że odsetek podaży ethereum należący do wielorybów, które posiadają ponad 10 000 ETH, osiągnął poziom niewidziany od czasu rynku byka z 2017 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jako że Ethereum odbiło się powyżej 1,685 dol. po raz pierwszy od 10 dni, wieloryby (posiadające ponad 10 tys. ETH) kontrolują obecnie 68,6% całkowitej podaży. Jest to najwyższy odsetek posiadany przez wieloryby od listopada 2017 r. – komentuje Santiment.

Podczas gdy wieloryby akumulują swoje pozycje w ETH to Santiment zauważa, że odsetek adresów, które posiadają 10 000 ETH lub mniej, gwałtownie spadł w ciągu ostatnich trzech miesięcy i jest on najniższy od 2017 roku.

10 największych pozagiełdowych adresów wielorybów w sieci Ethereum posiada obecnie największą łączną podaż tokenów ETH (16,86 mln) od lipca 2016 roku. 1 marca wśród tych adresów w ciągu jednego dnia przybyło 1,03 mln tokenów, co jest najwyższym jednodniowym skokiem od 6 tygodni – dodaje Santiment.

Z wielorybami akumulującymi ETH w szybkim tempie, analityk kryptowalutowy i influencer Lark Davis uważa, że druga co do wielkości kryptowaluta jest gotowa do rozpoczęcia kolejnego impulsu wzrostowego w obecnym trendzie byka. Jego zdaniem do końca tygodnia istnieje możliwość pokonania poziomu 2 tys. dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq index notowania | prognoza kursu dolara | usa 500 | maxitrade login | prognoza bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcje Tesli ponownie runęły. To już piąta spadkowa sesja z rzędu
Następny artykułAkcje FAANG wciąż uwielbiana przez analityków. Wzrost o 35% w przeciągu roku?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here