Naga MarketsGłówny ekspert ds. towarów agencji prasowej Bloomberga, Mike McGlone, jest przekonany, że ether (ETH) będzie w stanie wyprzedzić bitcoina (BTC) pod względem kapitalizacji rynkowej za sprawą ogromnej ilości produktów finansowych opartych o jego protokół. Jak przyznał, sieć Ethereum jest tym dla branży technologii finansowych (fintech), czym bitcoina dla rynku złota.

  • Mike McGlone od wielu miesięcy twierdzi, że bitcoin to alternatywa dla złota i jego cena osiągnie sześciocyfrowe wartości
  • Zaczya jednak zauważać również rosnący potencjał Ethereum, sieci zapewniającej rozwój zdecentralizowanych finansów i szeregu instrumentów kryptowalutowych
  • Popularność ETH może spowodowac, że w dłuższej perspektywie kapitalizacja sieci pokona BTC
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ethereum pokona sieć Bitcoin w dłuższej perspektywie, uważa Mike McGlone

Analityk Bloomberga napisał w czwartek na Twitterze, że Ethereum przewyższa możliwości branży fintech w taki sam sposób, w jaki bitcoin pokonuje złoto jako magazyn wartości. Poza tym, alokacja środków portfelowych inwestorów właśnie w etherach (ETH) staje się coraz bardziej uzasadniona ponieważ wokół sieci pojawia się coraz więcej interesujących produktów. W efekcie Ethereum ma szansę pokonać sieć Bitcoina w długiej perspektywie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Druga co do wielkości platforma blockchain i jej rodzima kryptowaluta są liderami w światowym przejściu na technologie cyfrowe, które odbywa się w szybkim tempie, dodaje McGlone. Jak wynika z wykresu udostępnionego przez głównego stratega surowcowego Bloomberga, udział Ethereum blockchain w rynku dynamicznie się zwiększa.

Świat dynamicznie staje się cyfrowy, a Ethereum znajduje się na szczycie łańcucha pokarmowego – prognozuje McGlone.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kapitalizacja rynkowa Ethereum zajmuje 31. miejsce wśród największych aktywów rynkowych na świecie

W tej chwili kapitalizacja rynkowa ETH wynosi 324 291 603 062 dol. Jest to nieco mniej niż 50 procent kapitalizacji rynkowej Bitcoina. Kapitalizacja rynkowa Ethereum jest obecnie wyższa niż spółek takich jak: PayPal, Coca Cola, Nike, Netflix, czy też Walt Disney.

W międzyczasie trwają przygotowania do uruchomienia Ethereum 2.0 i przejścia na algorytm proof of stake (PoS). Całkowita kwota ETH zablokowana w kontrakcie depozytowym Ethereum 2.0 przez walidatorów osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie ponad pięciu milionów ETH (13,7 mld USD).

Proof of stake (PoS) pozwala walidatorom głosować na decyzje, które mają zostać wdrożone na platformie i otrzymywać zyski ze stakowania kryptowaluty (jej zamrażania w celu utrzymania płynności sieci) w zależności od ilości ETH, którą postawili w kontrakcie depozytowym. Każdy walidator musi zastawić co najmniej 32 ETH (87 907 USD).

Wcześniej w tym tygodniu McGlone odnosił się również do ostatniej korekty spadkowej bitcoina uspokajając, że pomimo dynamicznych spadków BTC nadal celuje w poziom 100 tys. dol.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig | kurs.dolara | kurs złotówki | cmc markets | pkn orlen cena akcji | kurs rubla rosyjskiego | dolar |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here