Naga Markets

Ethereum: czy to koniec wysokich opłat transakcyjnych? Proponowana aktualizacja EIP-4488 coraz bliżejNowy wariant koronawirusa wywołał silne spadki na giełdach. Gwałtowna wyprzedaż w piątek dotyczyła praktycznie wszystkich aktywów. Szczególnie mocno ucierpiały europejskie indeksy giełdowe. S&P 500 oraz Nasdaq również zamknęły ostatni tydzień na minusie. Obawy inwestorów o ograniczenie transportu i mobilności spowodowały prawdziwe załamanie na notowaniach ropy naftowej, która zniżkowała w piątek o nawet 13 proc. Negatywny wpływ na rynek akcji mają również jastrzębie komentarze prezesa FED Jerome’a Powella, który zapowiada możliwe przyspieszenie tempa taperingu.

Ethereum skończy z wysokimi opłatami transakcyjnymi?

Vitalik Buterin, jeden z twórców sieci inteligentnych kontraktów Ethereum jest współautorem niedawno opublikowanej propozycji aktualizacji Ethereum EIP-4488, która ma na celu znaczne obniżenie opłat za gaz w sieci. Ma ona być szybkim i krótkoterminowym rozwiązaniem problemów rosnących kosztów transakcyjnych ETH, zanim opracowane zostaną solidniejsze rozwiązania.Solana dla środowiska

Solana była w ostatnich miesiącach jednym z najszybciej rozwijających się projektów w przestrzeni kryptowalutowej.  Sieć blockchain zapewniła sobie miejsce wśród topowych kryptowalut głównie dzięki swojej innowacyjności, pozwalającej na bardzo szybkie transakcje, przy jednoczesnym utrzymaniu minimalnego zużycia energii. Według ostatniego raportu Solany, jedna transakcja w jej łańcuchu zużywa mniej więcej tyle samo energii, co dwa wyszukiwania w Google, co przekłada się na około 0,00051 kWh na transakcję. Cała sieć Solana zużywa rocznie około 3 200 000 kWh, co odpowiada mniej więcej średniemu zużyciu energii przez 1000 gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. Świadczy to o stosunkowo małym śladzie węglowym, wytwarzanym przez projekt. Solana zapowiada, że planuje dalsze udoskonalanie wydajności swojej sieci.

Jack Dorsey rezygnuje z posady CEO Twittera

Współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey ogłosił rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Jego rolę przejmie Parag Agrawal, dotychczasowy dyrektor ds. technologii. Dorsey nadal jednak pozostaje dyrektorem generalnym Square Inc., firmy świadczącej usługi finansowe i oferującej płatności cyfrowe. Można podejrzewać, że decyzja Dorseya związana jest z chęcią skupienia się na projektach kryptowalutowych, takich jak ogłoszony w zeszłym tygodniu plan budowy zdecentralizowanej giełdy tbDEX.

Black Friday na akcjach

W ciągu ostatnich dni mieliśmy do czynienia z przeceną wielu akcji. Wyprzedaż dotyczyła praktycznie całego rynku, w tym spółek technologicznych, takich jak Tesla (TSLA), Nvidia (NVDA), czy Apple (AAPL). Na drugim biegunie znalazły się firmy biotechnologiczne i producenci szczepionek na COVID-19, jak Moderna (MRNA), BioNTech (BNTX), czy Pfizer (PFE). Wzrostów doświadczył też czekający na zatwierdzenie swojej szczepionki Novavax (NVAX).

Autor: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpandy – platformy do inwestowania w aktywa cyfrowe

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs mbank | pekao akcje opinie | dino kurs | korona czeska kurs | s&p 500 index | akcje jsw forum | 11 bit studios akcje prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here