Naga Markets

Dane on-chain dotyczące Ethereum wskazują na to, iż coraz więcej posiadaczy Ethera traktuje go, jako inwestycję długoterminową. Być może w przyszłości kryptowaluta ta dogoni Bitcoina (BTC) pod względem procentowej ilości HODLerów. Niechęć inwestorów do sprzedaży ETH uwidoczniła się w szczególności przed aktualizacją The Merge, w ramach której górnicy zostaną zastąpieni walidatorami.

  • Z danych on-chain wynika, że ponad połowa inwestorów Ethereum trzymała tę wirtualną walutę przez ponad rok
  • Na rynku ETH pojawili się niedawno pierwsi 7-letni posiadacze Ethera. W ich rękach znajduje się ponad 2% podaży tej kryptowaluty
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Ethereum coraz chętniej HODLowane

W opinii niektórych analityków Ether może stać się lepszym środkiem do przenoszenia wartości w czasie niż Bitcoin. Z danych sieciowych wynika, że sentyment HODL uległ wzmocnieniu wokół drugiej co do wielkości wirtualnej waluty.Według wskaźnika pochodzącego od firmy analitycznej Glassode blisko 60% inwestorów Ethereum trzymało tę kryptowalutę przez co najmniej 1 rok. Od końca lipca br. na rynku pojawili się także pierwsi 7-letni posiadacze ETH. Aktualnie trzymają oni ponad 2% podaży Ethera. 

ethereum-hodlerzy
Długoterminowi inwestorzy Ethereum.

Zważywszy na to, iż pierwszy blok Ethereum (tzw. blok Genesis) został wydobyty w lipcu 2015 r., prawdopodobnie są to coiny, których nigdy nie poruszono. Szacuje się, że w miarę upływu czasu liczba długoterminowych inwestorów Ethera będzie rosła. 

Dotychczas zwolennicy kryptowalut określali głownie BTC, jako nośnik wartości w czasie. Jeżeli chodzi zaś o ETH, eksperci czasem porównywali tę wirtualną walutę do obligacji

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Przejście na PoS atrakcyjne dla inwestorów

Zmiana konsensusu w sieci kryptowaluty przynależnej do Ethereum doprowadzi do tego, iż zużycie energii spadnie w jej przypadku aż o 99,95%. To z kolei może sprawić, że zarówno inwestorzy detaliczni, jak i instytucjonalni, dla których ważna jest ochrona środowiska, chętniej sięgną po to krypto aktywo. 

Inną zachętą do trzymania Ethera jest możliwość jego stakowania. Inwestorzy mogą zablokować co najmniej 32 monety ETH w kontrakcie depozytowym, by zostać walidatorem oraz czerpać zyski. Wiele platform z sektora kryptowalutowego i giełd uruchomiło również usługi pozwalające mniejszym uczestnikom rynku na zablokowanie swoich Etherów. Przykładem jest tu, chociażby Binance US, które pozwala na stakowanie Ethereum już od 0,001 ETH. W przypadku popularnego rozwiązania Lido nie ma zaś minimalnego depozytu w Etherze. 

XTB

We wrześniu ubiegłego r. w ramach wdrożenia EIP-1559 część ETH jest spalana przy każdej transakcji dokonywanej w sieci drugiej co do wielkości kryptowaluty. Niektórzy uczestnicy rynku sugerują przez to, że Ether zyskał niejako deflacyjny charakter. To z kolei może być kolejny aspekt przyciągający inwestorów. Oczywiście warto mieć tutaj na uwadze, iż są to mocno subiektywne opinie, ponieważ tempo spalania ETH nigdy nie górowało nad tempem bicia nowych monet. 

Aktualnie za jednego Ethera trzeba zapłacić około 1,7 tys. dol. W zakresie 7-dniowym jego kurs wzrósł o ponad 11%. Zmiana cenowa w ciągu ostatniej doby pozostaje jednak niewielka. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs euro i europejskie indeksy rosną na początku nowego tygodnia
Następny artykułKursy walut NBP. Złoty w górę. Dolar i funt tracą w poniedziałek 12 września 2022 r.
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here