Naga MarketsGiełda kryptowalut Coinbase twierdzi, że instytucje zaczynają teraz wydawać duże ilości kapitału na drugą co do wielkości kryptowalutę, ethereum (ETH).

  • Coinbase uważa, że duże firmy zaczynają teraz inwestować w ether (ETH).
  • Giełda dodaje jednak, że sieć ETH ma nadal spore problemy dot. skalowalności.

Ethereum w portfelach dużych graczy

W nowym raporcie amerykańska firma z rynku kryptowalut twierdzi, że jeśli chodzi o inwestycje bitcoin pozostaje faworytem wśród graczy instytucjonalnych, ale zauważa też, że ​​duże pieniądze płyną teraz na rynek ETH.

Te artykuły również Cię zainteresują
Argumentem za posiadaniem ethereum, który najczęściej słyszymy od naszych klientów, jest połączenie jego ewoluującego potencjału jako środka przechowywania wartości oraz  jego statusu jako towaru cyfrowego, który jest niezbędny do zasilania transakcji w jego sieci – przekazali eksperci Coinbase. – Podczas gdy nasi klienci instytucjonalni kupowali głównie bitcoiny w 2020 r., rosnąca liczba zajęła teraz również pozycje na ethereum, drugim co do wielkości aktywie kryptograficznym pod względem kapitalizacji rynkowej. Ethereum osiągnęło dobre wyniki w stosunku do USD w 2020 r., wyprzedzając bitcoina i kończąc rok z zyskiem 487 proc., na poziomie 745 USD – dodano.

Problemy ETH

W raporcie dodano jednak, że w sieci ETH występują też pewne problemy ze skalowaniem.

Programowalność Ethereum niesie ze sobą nowe wyzwania i zagrożenia, ale także niesamowity potencjał. Oczywiste problemy z aplikacjami używającymi obecnie Ethereum obejmują tarcie związane ze skalowaniem (…) i w związku z tym wysokie koszty związane z opłatami transakcyjnymi (opłatami za gaz) w przypadku przeciążenia sieci – tłumaczą pracownicy Coinbase.

Dalej jednak podkreślają potencjał ETH.

Potencjalne korzyści płynące z aplikacji zbudowanych na Ethereum są jednak znaczące. W 2020 roku wzrosła aktywność deweloperów i inwestorów w sektorze zdecentralizowanych finansów („DeFi”), podobnie jak wykorzystanie stablecoinów opartych na Ethereum, takich jak Tether i USDC – dodano.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarz giełdowy | wti kurs | bitcoin system | ropa brent notowania | co to jest blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here