Naga Marketslogo etc na tablecieGiełda kryptowalut Coinbase opublikowała post na swoim blogu, w którym informuje, że “wykryła głęboką reorganizację łańcucha Ethereum Classic, która dotyczy podwójnego wydatkowania”. Giełda wstrzymała w skutek tego wypłaty ETC.


Twórcy ETC również podjęli temat w swoim tweecie. Tyle, że ich zdaniem… podwójne wydatkowanie nie zostało wykryte. Tweet ujawnia potencjalną przyczynę “ostatnich wydarzeń”, przypisując zwiększony, podejrzany hashrate testom nowych urządzeń “1400 / Mh” producenta Linzhi.

Spadki

Rynek zareagował jednak mocnymi spadkami. Wystąpienie podwójnego wydatkowania oznacza bowiem, że pojedynczy górnik lub pool ma więcej zasobów niż reszta sieci. Dominujący miner może wtedy zdefiniować na nowo historię transakcji w sieci, a także użyć tych samych środków dwa razy w różnych transakcjach.

Coinbase zauważa również w swoim poście, że wykryło podwójne wydatkowanie na skalę wynoszącą 88 500 ETC (około 445 155 USD). Ponoć sama giełda nie utraciła żadnych funduszy.

W listopadzie usługa portfela Coinbase rozszerzyła swoje działanie o obsługę ETC, umożliwiając użytkownikom przeglądanie, wysyłanie i otrzymywanie ETC. Coinbase po raz pierwszy ogłosiło, że ​​zwiększy wsparcie dla ETC w czerwcu, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu wartości kryptowaluty.

W czasie pisania tego tekstu ETC zajmuje 18 pozycję pod względem wartości rynkowej na CoinMarketCap, kosztując około 5 USD. W ciągu doby kurs kryptowaluty spadł o ok. 7 procent. Kapitalizacja rynkowa monety wynosi około 534 milionów USD, a jej dzienny obrót około 139 milionów USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Historia pewnej schizmy

Ethereum Classic jest klonem Ethereum powstałym w wyniku hard forka. Użytkownicy ETC przychylają się do dotychczasowej filozofii platformy, która stwierdzała, że technologia ta powinna pozostać całkowicie demokratyczna, a najważniejszy głos posiadać winni jej użytkownicy. Po ataku na platformę Ethereum w 2016 roku w którym duża ilość pieniędzy została skradziona przez hackerów wykorzystujących techniczną lukę w oprogramowaniu, społeczność Ethereum była zdecydowana do podjęcia pewnych kroków mających na celu niedopuszczenie do powtórzenia się tej sytuacji w przyszłości.

Na szali stała nie tylko reputacja Ethereum, ale i gigantyczna ilość gotówki jaką pochłonęła technologia. Zdaniem większości jedynie diametralna zmiana fundamentalnych zasad którymi kierowali się użytkownicy Ethereum mogła zapewnić dalszy, nieprzerwany rozwój platformy.

Jedna z grup postulowała o wprowadzenie ‘smart kontraktów’, które mogły wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia sieci. Propozycja wywołała falę dyskusji nad sensem takiego kroku i koniec końców doprowadziła do podziału platformy. Ci użytkownicy, którzy zdecydowali się pozostać przy starych rozwiązaniach zmienili nazwę platformy właśnie na Ethereum Classic.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here