Naga MarketsPomimo faktu, że społeczność rynku kryptowalut pozostaje raczej zgodna, to jednak od czasu do czasu pojawiają się w niej konflikty. Efektem takiego konfliktu był podział platformy Ethereum i powstanie Ethereum Classic. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem po tej walucie. 


Ethereum Classic jest klonem Ethereum powstałym w wyniku hard forka. Użytkownicy ETC przychylają się do dotychczasowej filozofii platformy, która stwierdzała, że technologia ta powinna pozostać całkowicie demokratyczna, a najważniejszy głos posiadać winni jej użytkownicy. Po ataku na platformę Ethereum w 2016 roku w którym duża ilość pieniędzy została skradziona przez hackerów wykorzystujących techniczną lukę w oprogramowaniu, społeczność Ethereum była zdecydowana do podjęcia pewnych kroków mających na celu niedopuszczenie do powtórzenia się tej sytuacji w przyszłości.

Na szali stała nie tylko reputacja Ethereum, ale i gigantyczna ilość gotówki jaką pochłonęła technologia. Zdaniem większości jedynie diametralna zmiana fundamentalnych zasad którymi kierowali się użytkownicy Ethereum mogła zapewnić dalszy, nieprzerwany rozwój platformy.

Jedna z grup postulowała o wprowadzenie ‘smart kontraktów’, które mogły wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia sieci. Propozycja wywołała falę dyskusji nad sensem takiego kroku i koniec końców doprowadziła do podziału platformy. Ci użytkownicy, którzy zdecydowali się pozostać przy starych rozwiązaniach zmienili nazwę platformy właśnie na Ethereum Classic.

Większość przeniosła się do nowego, ulepszonego środowiska. Postąpili tak również twócy całego konceptu Ethereum, Vitalik Buterin oraz Gavin Wood. Ci którzy pozostali przy starym rozwiązaniu nadal upatrują w nim tworu, który przeciwstawia się korupcji oraz korporacyjnej chciwości. Przylgnęła do nich łatka kryptoidealistów. To, w jaki sposób oceniasz tę grupę na pewno wpłynie na to, które Ethereum wybierzesz.

Choć Ethereum Classic może brakować wzrostowego momentum jak w przypadku Ethereum, to jednak obie waluty zyskują na wartości – każda we własnym tempie. Ethereum Classic cierpi jednak na dużą ilość oszustów, którzy odstraszają dużą część zainteresowanych tą technologią, która wciąż oferuje swój niezwykły potencjał.

Zacznij handel Ethereum Classic

W cyklu pojawiły się również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here