Naga MarketsWydaje się, że wszyscy zapomnieli o tradycyjnych rynkach finansowych i czekają tylko na przekroczenie przez Bitcoin psychologicznej bariery na $10000. Jeżeli jest o tym tak głośno to można spodziewać się, że przynajmniej część krótkoterminowych inwestorów zrealizuje swoje zyski właśnie w tej okolicy. Co to oznacza dla Bitcoina? 


Nie wiem. Dawno nie widzieliśmy porządnej korekty, ale presja kupujących jest tak duża, że równie dobrze trend może być kontynuowany. Lub Bitcoin skonsoliduje w okolicy dziesięciu tysięcy dolarów. Rynki finansowe są zwodnicze, a kryptowaluty są zwodnicze podwójnie. Pamiętajcie – dywersyfikujcie swoje portfolio i inwestujcie wyłącznie te środki na utratę których jesteście w stanie sobie pozwolić.

Co powie Powell?

Choć Jerome Powell został już nominowany na przyszłego prezesa amerykańskiej Rezerwy Federalnej przez Donalda Trumpa, to jego wybór nadal musi zatwierdzić Kongres. Dziś jednak zaplanowano wystąpienie następcy Janet Yellen. Jestem dumny, że mogę przedstawić Wam jego szczegóły: bla, bla, bla, pozostajemy na kursie…bla, bla, bla, powolne i stopniowe podwyżki stóp… bla, bla, bla, wsparcie dla gospodarki…

W skrócie – możemy oczekiwać zwyczajnego przemówienia w trakcie którego senatorzy będą starali się jak najbardziej zajść za skórę przyszłemu prezesowi Fed by sprawdzić jak ten radzi sobie w stresujących sytuacjach. Inwestorzy raczej nie wyciągną z tej wypowiedzi nic ciekawego…

Zabezpieczenia Carneya

Zawsze lubiłem słuchać gubernatora Bank of England. Mark Carney mógłby ostrzegać nas przed apokalipsą, lecz jego miękki, kanadyjski akcent brzmiałby jak chór aniołów. Dziś ostrzegł nas jednak przed finansowymi skutkami twardego Brexitu. Choć Carney kilkukrotnie zapewniał nas, że taki scenariusz jest mało prawdopodobny to jednak BoE podejmuje działania mające zaradzić ewentualnym jego skutkom.

Handluj społecznościowo – sprawdź ofertę eToro

Kierowany przez Carneya Bank zgromadził rezerwy w wysokości 6 mld funtów, aby w ten sposób powstrzymać każdy szok jaki może się pojawić po marcu 2019 roku. Funt osłabia się lekko, lecz głównie ze względu na nabierającego wartości dolara amerykańskiego. 

Kryptomania

Tak, jednym słowem można określić to co się dzieje teraz na rynku kryptowalut. Liderem wzrostów ostatnich 24 godzin jest jednak nie Bitcoin (cóż za zaskoczenie!) a Ethereum Classic. Coin jest droższy o 33% w porównaniu do dnia poprzedniego i nieustannie kieruje się w stronę oporu na poziomie $30. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzesłuchanie Powella z FED w centrum uwagi
Następny artykułGPW chce powstania polskiej agencji ratingowej
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here