Naga Markets

Ethereum Classic (ETC) w górę o 150%, Ethereum (ETH) o 60% w lipcu br.Wartość Ethereum Classic (ETC) wzrosła w lipcu o ponad 150%, co czyni go jednym z najlepiej radzących sobie aktywów cyfrowych w ubiegłym miesiącu. Aprecjacja miała miejsce w momencie gdy Ethereum (ETH) dodawało do swojej wartości niemal 60%, a Bitcoin (BTC) po trzech miesiącach spadków zyskiwał 17%.

  • Wartość ETC znacznie skoczyła w lipcu, zdecydowanie mocniej niż ETH oraz BTC
  • Ruch ma miejsce w oczekiwaniu na The Merge sieci Ethereum. Analitycy liczą, że łańcuch ETC przejmie górników oraz ich koparki
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Ethereum Classic mocno w górę. Czy górnicy przeniosą się do ETC po The Merge?

Obecnie za jednego ETC płaci się 33,56 dol., po tym jak aktywo osuwa się piąta sesję z rzędu. Jednak jeszcze 29 lipca testowało lokalne maksima dochodząc do poziomu 35,59 dol. Zainteresowanie aktywem osiągnęło apogeum, gdy twórcy Ethereum (ETH) ujawnili datę The Merge. W momencie aktualizacji sieci praca górników przestanie mieć znaczenie w ramach nowego łańcucha: będą oni mogli jednak nadal wydobywać tokeny w sieci Ethereum Classic.Analitycy kryptowalutowi twierdzą, że górnicy opuszczający Ethereum mogą znaleźć nowy dom w Ethereum Classic, ponieważ siostrzany blockchain jest rzekomo kompatybilny ze sprzętem górniczym Ethereum.

Co więcej, obecnie przychód górników na każdy „hash” danych jest obecnie większy na rynku ETC niż na ETH:

Współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin mówił o możliwości migracji górników do Ethereum Classic podczas niedawnej konferencji kryptowalutowej w Paryżu. Buterin zasugerował deweloperom i użytkownikom niepewnym co do The Merge, aby powrócili do łańcucha Ethereum Classic.

XTB

– To bardzo gościnna społeczność. Jeśli lubisz proof of work, powinieneś używać Ethereum Classic, to „w porządku” łańcuch – komentował.

Sami Kasab z Messari powiedział, że ETC jest jedynym aktywem cyfrowym proof-of-work, które koparki ETH ASIC mogą wydobywać.

– Sieć górnicza Ethereum składa się z dwóch rodzajów sprzętu: ASIC i GPU. Problem z ASIC polega na tym, że nie mogą one być ponownie wykorzystane do innych zastosowań poza wydobywaniem ETH. Ethereum Classic jest jedyną inną monetą PoW, która może być wydobywana za pomocą ETH ASIC, ponieważ jej algorytm haszowania jest zgodny z algorytmem ETH – wyjaśniał.

Tymczasem należący do Bitmaina mining pool AntPool okazał wsparcie dla Ethereum Classic, inwestując 10 milionów dolarów w ekosystem.

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

 

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

Czy górnicy Ethereum mogą się zbuntować?

Zdaniem niektórych, górnicy mogliby nadal wydobywać tokeny na wersji proof-of-work Ethereum po zakończeniu The Merge. Ankieta Galois Capital wykazała, że 33% respondentów uważa, że aktualizacja stworzy dwie równoległe sieci w ETH1 (PoW) i ETH2 (POS).

Jakie jest natomiast Wasze zdanie na ten temat? Jak będzie wyglądała sieć Ethereum po wrześniowym The Merge?

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here