Naga MarketsEthereum Classic (ETC) jest forkiem od Ethereum, które powstało 30 lipca 2015 roku. Twórcą Ethereum Classic jest Vitalik Buterin. Do rozłamu dwóch łańcuchów doszło w połowie 2016 roku po tym jak nieznany nikomu haker zmienił kilka linijek kodu w oprogramowaniu platformy DAO. Na chwilę obecną ETC plasuje się na 11 miejscu pod względem wielkości kapitalizacji na rynku kryptowalut.


Zobacz również: Kolejny atak krypto-hackerów. Zainfekowali 200 000 routerów

ETC przez chwilę w TOP10

Dziś kurs ETC notuje 9 procentowy wzrost. W skali dnia, to najlepszy wynik wśród kryptowalut o dużej kapitalizacji.

źródło: coinmarketcap.com

O godzinie 2:00 UTC, eter klasyczny przebił w wartości inną kryptowalutę MIOTA(IOTA), zdobywając na chwilę 10 miejsce na liście CoinMarketCap i tworząc nowy 3-miesięczny szczyt notowań w wysokości 20,37 $. Dane giełdy Bitfinex pokazują, że eterowy klasyk od połowy maja oscylował między poziomem 14,18 USD, a 18,99 USD, przy czym spadł tylko raz poniżej dolnego ograniczenia.

Możliwe dalsze wzrosty

W związku ze wzrostem zainteresowania inwestorów detalicznych i większą dostępnością rynku, inwestorzy ponownie przestawiają się na eter klasyczny, a ogłoszenie 21 czerwca, iż Coinbase wprowadza tę kryptowalutę do swojej oferty pomogło wywindować cenę.

Coindesk wskazuje, iż na interwale D1 notowań eteru klasycznego można dostrzec rynkową przewagę byków, o czym świadczą linie MACD. Również skokowy wzrost wolumenu, który wystąpił w dniach 3 i 6 sierpnia stanowił znaczące wsparcie dla przesuwania ceny ponad linię oporu 19 USD, która od 13 maja stanowiła sztywną barierę psychologiczną.

źródło:coindesk.com

„Oczekujemy, że w najbliższych dniach zobaczymy korektę, ponieważ wskaźnik względnej siły (RSI) przekroczył najwyższe poziomy w ciągu trzech miesięcy na poziomie 64,87 punktów i zaczął się obniżać.” – czytamy na Coindesku.

Z kolei na interwale tygodniowym Coindesk dostrzega wyrysowany trójkąt symetryczny, który dodaje wiarę w długoterminową kontynuację hossy.

źródło:coindesk.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCommerzbank: Możliwy test poziomu 1,2866 na GBP/USD
Następny artykułWażą się losy Aleksandra Vinnika z BTC-e
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here