Naga MarketsZapowiadany w czerwcu tego roku hard fork Ethereum Classic (ETC) o nazwie Atlantis, mający na celu poprawienie jego funkcjonalności oraz kompatybilności z Ethereum (ETH), został aktywowany.


Atlantis na Ethereum Classic wdrożony zgodnie z planem

Informację o pomyślnym przeprowadzeniu hard forka podał 12 września na Twitterze dyrektor ds. relacji z deweloperami, Yaz Khoury, przy okazji składając gratulacje:

„Gratuluję @eth-classic pomyślnego przeprowadzenia aktywacji hard forka Atlantis! Żeby osiągnąć konsensus i uzgodnić wiele zasad dot. niezmienności (immutability) mieliśmy jedną z najdłuższych debat. Dużo się dowiedziałem na temat uroków decentralizacji i rozproszonej społeczności.”

Atlantis został wdrożony zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem – pomiędzy 12 a 13 września na bloku 8.772.000. W związku z hard forkiem wszyscy użytkownicy dotychczasowego oprogramowania będą musieli dokonać aktualizacji.

Jak podał Ethereum Classic Labs – startup powiązany z ETC, w ramach Atlantis zawarto 10 propozycji ulepszenia Ethereum (Ethereum Improvement Proposals – EIP) mających na celu zwiększenie stabilności i działania protokołu, dodanie kodu operacji,prekompilowanych kontraktów, zk-Snarks (rozwiązanie zapewniające anonimowość) oraz wzmocnienie zabezpieczeń.


 Wpłaty i wypłaty w PLN? Ponad 40 kryptowalut dostępnych do handlu? To możliwe dzięki ofercie giełdy CoinDeal. Sprawdź!.


Do tej pory aktualizację oprogramowania potwierdziło ok. 60% węzłów i ponad 75% mocy obliczeniowej (hashing power). Informacje potwierdzające dostosowania się do Atlantis przekazały też główne giełdy kryptowalut: Coinbase, Poloniex. Binance, Bittres, Kraken, Shapeshift oraz OKEx.

CEO ETC Labs Terry Culver stwierdził, iż Atlantis jest sygnałem chęci do współpracy z Ethereum. Wiele z wprowadzonych do ETC EIP od dawna już działa na ETH. Dzięki temu osiągnięta zostanie większa kompatybilność pomiędzy obiema platformami, zwłaszcza jeśli chodzi o funkcjonowanie zdecentralizowanych aplikacji (dAppów). „Ostatni hard fork jasno pokazuje, iż zależy nam na kompatybilności i współpracy z Ethereum” – stwierdził Culver.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here