Naga MarketsEthereum bardziej opłacalną inwestycją niż Bitcoin?Druga pod względem wielkości kryptowaluta, Ether (ETH), oferuje w ostatnim tygodniu oraz miesiącu o wiele korzystniejszą stopę zwrotu niż najstarszy i największy z cyfrowych aktywów, Bitcoin (BTC). Inwestując w token sieci Etherum 7 dni temu, inwestorzy mogliby liczyć na zwrot rzędu 17% (podobny w skali miesiąca). W przypadku Bitcoina stopa zwrotu dla tygodnia plasuje się natomiast na poziomie 5%, a dla miesiąca na poziomie 7%. Liderem zestawienia jest natomiast ADA (Cardano) rosnąc od ubiegłego czwartku o 59%, a w skali ostatnich 30 dni o ponad 77%.

  • Bitcoin po odrzuceniu poziomu 10 tysięcy dolarów stabilizuje się w okolicach 9600 dolarów
  • Notowania BTC nadal konsolidują, a reakcja podaży na próbę wybicia zakresu cenowego dobitnie pokazała jak trudnym może to być zadaniem
  • W czwartek na rynku kryptowalut przeważają jednak wzrosty, a skromne zyski notują wszystkie z największych tokenów

Ethereum, a nie Bitcoin? Cardano zdominowało listę najbardziej opłacalnych inwestycji

Chociaż na zmiennym rynku kryptowalut tygodniowe zestawienia stóp zwrotu mogą nie oddawać pełnego obrazu rynku, to podsumowanie miesięczne z całą pewnością pokazuje trend rozwoju cen w dłuższym terminie.Pod tym względem niewątpliwym liderem jest Cardano i kryptowaluta ADA, dziesiąta pod względem kapitalizacji. Jej cena w przeciągu ostatnich 30 dni wzmacniała się o ponad 77% i wynosi obecnie 0,088 USD. W tej klasyfikacji Bitcoin przegrywa również z Etherem, Stellarem, czy LEO, które generowały od początku maja dwucyfrowe stopy zwrotu, a BTC w tym samym czasie rósł o 7%.

Stopy zwrotu dla wybranych kryptowalut. Źródło: Tradingview.com

Natomiast w przypadku ujęcia rocznego (ostatnich 365 dni), niekwestionowanym liderem w gronie 20 największych cyfrowych aktywów jest LINK (Chainlink) rosnący o ponad 350% oraz OKB, który w tym samym okresie zwiększał swoją wartość o 270%.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Cardano liderem czwartkowych wzrostów. Zielono na rynku altcoinów

W momencie gdy na Bitcoinie brakuje zmienności, takową widać między innymi w zakresie wspominanego powyżej Cardano, gdzie wzrost z ostatniej doby przekracza 11,5%. Na całym rynku cyfrowych aktywów dominuje kolor zielony, Litecoin rośnie o 3,8%, Ether zyskuje 2,9%, a Bitcoin Cash umacnia się o 2,8%.

Coin360.com

W efekcie kapitalizacja rynku zwiększa się o 1,7% do poziomu 276 miliardów dolarów. Poziom dominacji Bitcoina pozostaje natomiast stabilny na wysokości 65%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs ropy powoli odrabia zniżki
Następny artykułSanwil [SNW], Auto Partner [APR] – Gorące spółki dnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here