Naga MarketsWspółzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, twierdzi, że reforma Ethereum 2.0. doprowadzi do tego, że emisja nowych tokenów znacznie spadnie.

  • Zdaniem Buterina zmiany, jakie zajdą w Ethereum, doprowadzą do tego, że emisja nowych tokenów znacznie spadnie.
  • Ethereum 2.0. ma zreformować sieć także pod kątem m.in. skalowalności.
  • Istnieje szansa, że ETH 2.0. napędzi na rynku nową bańkę.

Mniej nowych Etherów na rynku

Jednym z powodów, dla których wdrażamy Proof-of-Stake, jest to, że chcemy znacznie zmniejszyć emisję. W specyfikacji ETH 2.0 wyliczyliśmy, że teoretyczna maksymalna emisja wynosiłaby około 2 milionów rocznie – wyjaśnił.

Buterin powiedział, że w ramach obecnej sieci Ethereum emituje się około 4,7 miliona ETH rocznie. Tymczasem emisja w ETH 2.0 ma wynosić od 100 000 do 2 milionów rocznie, przy czym najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie, że będzie to znacznie mniej niż 2 miliony.

Ethereum napędzi nową bańkę?

Kolejnym kluczowym ulepszeniem sieci Ethereum jest dostosowanie rozmiarów bloków, co powinno znacznie poprawić skalowalność.

Warto przypomnieć, że w tym tygodniu wciąż rośnie wsparcie dla testnetu projektu. W ciągu ostatnich paru dni pojawiła się informacja, że duży pool wydobywczy prowadzony przez OKEx dołączy do testnetu ETH 2.0 jako “sprawdzający”. W ramach testnetu działa obecnie 24 000 aktywnych walidatorów, z czego ponad 20 000 walidatorów zaangażowało się w projekt w ciągu jedynie czterech dni.

Z kolei Adam Cochran, partner w MetaCartel Ventures DAO i twórca strategii w DuckDuckGo, przedstawił na swoim blogu kilka argumentów na temat tego, dlaczego ETH 2.0 „może okazać się największą zmianą gospodarczą w społeczeństwie”.

Uważa, że przejście na PoS może wywołać szok podażowy Etheru. Około 30 proc. całkowitej podaży tokenów zostanie “zamknięte”, a to przyczyni się do zmniejszenia podaży na rynkach. Ekspert uważa ponadto, że ​​nagrody za kopanie w wysokości 3-5 procent zaangażowanego kapitału zachęcą do inwestycji dużych inwestorów.

Cochran wysuwa teorię, że szok podażowy wywoła efekt FOMO wśród inwestorów detalicznych, którzy nie są zainteresowani analizami technicznymi i „po prostu chcą” mieć ETH. Innymi słowy wywoła masowe zakupy tokenów.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here