Naga MarketsEthereum 2.0 jest dziś jedną z najpopularniejszych sieci opartych na PoSEthereum 2.0 zajmuje już czwartą pozycję pod względem wielkości wartości kryptowalut stake’owanych w tej sieci. I to mimo tego, że zostało uruchomione dopiero sześć tygodni temu, ma formę testową i wypłaty środków z niego nie zostały jeszcze włączone.

  • Ethereum 2.0 zajmuje dziś 4. pozycję pod kątem wartości sieci i to mimo faktu, że w praktyce nadal jest na poziomie sieci testowej.
  • Liderem tego rynku pozostaje Polkadot, ale jego pozycja jest zagrożona.

Ethereum 2.0 rośnie w siłę

Ethereum 2.0 jest dziś czwartą co do wielkości siecią, która jest oparta na algorytmie Proof-of-Stake (PoS). Nie byłoby w tym niczego dziwnego – w końcu ETH to druga pod kątem kapitalizacji kryptowaluta świata – gdyby nie to, że w praktyce to dopiero sieć testowa i z której nie korzystają dziś jeszcze inwestorzy ETH.

Te artykuły również Cię zainteresują
Funkcja wypłaty środków z Ethereum 2.0 nie została jeszcze w ogóle włączona i nie ma nawet dokładnej daty jej uruchomienia. Mimo tego prawie 1 miliard USD w ETH został już przeznaczony w sieci do stake’owania. Według agregatora danych Staking Rewards, ok. 1,35 proc. wszystkich ETH zostało zdeponowanych w sieci.

Nagrody ETH w procesie stakingu są obecnie szacowane na około 13,20 proc., co oznacza, że ​​pojedynczy udział warty 32 ETH (to minimalna wartość, jaką można stake’ować) pozwoli zarobić inwestorowi 2725 USD w ciągu jednego roku przy obecnej cenie wynoszącej około 660 USD.

Konkurencja nie śpi

Polkadot, dzieło Gavina Wooda, jest obecnie największą siecią opartą na PoS pod względem całkowitej wartości zablokowanych w niej kryptowalut. Od momentu uruchomienia sieci głównej Polkadot, co miało miejsce w maju, w ramach procesu stake’owania zablokowano w niej aż 67,5 proc. podaży tokenów łańcucha, czyli ok. 3,4 miliarda USD.

Cardano, konkurencyjna sieć, za którą stoi współzałożyciel Ethereum, Charles Hoskinson, plasuje się na drugim miejscu. W niej stake’owanych jest aż 3,37 miliarda USD w tokenach Cardano.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here