Naga MarketsEthereum 2.0 coraz bliżej. ETH wyprzedza inne kryptowaluty przed ważną aktualizacjąCena ethereum (ETH) prawie osiągnęła nowy rekord wszech czasów 27 października, po czym spadła poniżej 4000 dolarów w reakcji na nagłą wyprzedaż rynku kryptowalutowego w środę. Sieć Ethereum ma zrobić kolejny krok w kierunku Ethereum 2.0 (ETH2) właśnie w trakcie środowej sesji w „epoce 74240” z aktualizacją Altair do Beacon Chain. ETH2 będzie w całości siecią proof-of-stake (PoS), do której wdrożenia społeczność przygotowuje się od ponad roku.

Aktualizacja sieci Ethereum już 27 października

Zgodnie z postem na blogu Fundacji Ethereum, wyjaśniającym dalsze prace, Altair jest aktualizacją Beacon Chain, która wprowadza wiele technicznych udoskonaleń w ramach sieci, będąc pierwszą zaplanowaną zmianą w ramach Beacon Chain.We wpisie na blogu czytamy, że ta aktualizacja stanowi “rozgrzewkę” dla łańcucha Beacon i powiązanych z nim klientów. Zasadniczo, aktualizacja wprowadzi kilka głównych funkcji sieci Ethereum 2.0.

– Przed Altair, jeśli łańcuch przestaje działać przez dwa tygodnie, w pełni nieaktywni walidatorzy tracą 11,8% swojego salda, a walidatorzy aktywni 75% czasu tracą 3,1%. W systemie po aktualizacji Altair strata całkowicie nieaktywnego walidatora wyniosłaby 15,4%, ale strata walidatora aktywnego w 75% wyniosłaby tylko 0,3%.” To sprawi, że wyciek nieaktywności będzie bardziej wyrozumiały dla uczciwych, ale nieregularnych walidatorów – komentował Du Jun, współzałożyciel giełdy kryptowalutowej Huobi Global.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ethereum osiąga lepsze wyniki od rywali przed ważną aktualizacją

Ether osiągał lepsze wyniki niż inne czołowe kryptowaluty w ciągu ostatniego tygodnia przed aktualizacją, która pomoże sieci stać się szybszą i bardziej energooszczędną.

Druga co do wielkości kryptowaluta na świecie wzrosła o około 10% od 19 października, podczas gdy bitcoin spadł o blisko 3%. Ether prześcignął również alternatywne tokeny cyfrowe, takie jak binance coin oraz cardano w tym okresie.

Źródło: Bloomberg

Zyski pojawiają się przed aktualizacją, która ma sprawić, że sieć Ethereum będzie szybsza i bardziej skalowalna, co może prowadzić do niższych opłat dla użytkowników. Ether wzrósł o prawie 1000% w ciągu ostatnich 12 miesięcy – przebijając skok bitcoina o 380% – częściowo z powodu popularności sieci w zastosowaniach takich jak zdecentralizowane finanse i niezamienne tokeny NFT.

Podobnie jak inne kryptowaluty, ethereum jest podatne na duże wahania i stracił ponad połowę swojej wartości na początku tego roku, po czym odzyskał ją.

Byki używają również rynku opcji, aby pozycjonować się na potencjalne ogłoszenie wdrożenia instrumentu ETF na kontrakty terminowe ETH:

– Wartość dolarowa kontraktów terminowych na ETH wzrasta do poziomu, w którym BTC był w lipcu, co wskazuje, że ETF-y śledzące kryptowalutę nr 2 powinny być kwestią czasu. Dostawcy funduszy ETF zostali zniechęceni przez SEC do uruchomienia produktów na Ethereum, ale handel futures, siły popytu i konkurencja sugerują jego nieuchronność – komentował strateg Bloomberg Intelligence Mike McGlone w najnowszym raporcie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos gpw | wp notowania | notowanie pgnig | akcje pekao | lotos kurs akcji | najwyższy kurs dolara nowozelandzkiego | s&p 500 wykres |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here