Naga MarketsEther spada poniżej 2 tys. dol, bitcoin pod 33 tys., a dogecoin testuje 0,2 dol. we wtorekOstatnia dobra przyniosła wyraźną wyprzedaż na rynku kryptowalut, a łączna kapitalizacja całego ekosystemu skurczyła się o ponad 70 mld dol., spadając do poziomu 1,38 bln dol. Zgodnie z danymi Coinpaprika, w przeciągu 24 godzin bitcoin (BTC) tracił ponad 4% spadając poniżej poziomu 33 tys. dol. W jego ślady podążał ether (ETH) oddający 7,4% wartości i wybijający okrągłe wsparcie 2 tys. dol. Ważne wsparcie 0,2 dol. testuje natomiast dogecoin (DOGE), który oddaje niemal 7% swojej wartości.

  • Spadki nie ominęły również binance coina (BNB), który spada o 5,7% do 310 dol., oraz bitcoin cash (BCH) tracącego 6,1% w kierunku 473 dol.
  • W gronie 20 największych kryptowalut silniejsze odbicie notuje jedynie HEX rosnąc o 8,4% do 0,09 dol.
  • Pomimo spadku cen dane analityczne on-chain pokazują ponowną akumulację bitcoina przez inwestorów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty świecą się na czerwono. Bitcoin i ether naruszają ważne strefy wsparcia

W przypadku bitcoina sytuacja techniczna nie ulega większej zmianie. Nadal głównym poziomem wsparcia pozostaje strefa 31-30 tys. dol., pokrywająca się z lokalnymi dołkami rysowanymi od drugiej połowy maja. W krótkim terminie BTC/USD wybija jednak strefę 33 tys. dol., czyli lokalne wsparcie, po spadku o 3,4% w poniedziałek i kontynuacji deprecjacji w zakresie 0,65% we wtorek.Najstarsza z kryptowalut konsoliduje w coraz węższym zakresie wolatywności, a ostatni raz tak niska zmienność w takim długim okresie utrzymywała się na rynku w 2019 roku.

BTC/USD D1

Technicznie istotniejsze wydaje się naruszenie poziomu 2 tys. dol., przez ether. Para ETH/USD tym ruchem pokonuje bowiem jednocześnie 200-okresową średnią ruchomą i narusza zakres konsolidacji pomiędzy dwoma takimi średnimi (opór stanowi 50-okresowa), spadając na najniższe poziomy od końca czerwca. Jeżeli ether utrzyma się poniżej okrągłego wsparcia, wtedy otworzy sobie drogę do testu dołków sprzed miesiąca na poziomie 1700 dol.

ETH/USD D1

Ważnego wsparcia cały czas trzyma się kryptowalutowy pieseł, czyli dogecoin. DOGE walczy z punktem 20 centów oraz również z długoterminową średnią krocząca. Ewentualne wybicie wsparcia otwiera drogę do poziomu 16 centów: dołka z 22 czerwca.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin akumulowany pomimo spadku cen w tym tygodniu

W miarę jak presja wywierana na rynek przez Chiny w związku z rozprawą z kryptowalutami zaczyna ustępować, a hashrate sieci Bitcoina zaczyna wykazywać oznaki ożywienia, traderzy skupiają się teraz na tym, jak na cenę wpłynie odblokowanie akcji GBTC firmy Grayscale o wartości ponad 550 milionów dolarów.

Grayscale przyciągnął dalszą uwagę rynków w poniedziałek po tym, jak media poinformowały, że firma publicznie złożyła trzy oświadczenia rejestracyjne w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zwiększa to liczbę publicznie zgłoszonych trustów zarządzanych przez Grayscale do pięciu, z funduszami dla BTC, ETC i LTC dołączając do wcześniej zgłoszonych trustów dla BTC i ETH.

Po prawie miesiącu sprzedaży przez górników, metryka zmiany pozycji netto pokazuje, że wracają oni do trybu akumulacji wskazując, że “presja strony sprzedającej pochodząca od górników offline jest więcej niż równoważona przez akumulację przez górników operacyjnych.”

Dalsze dowody na spadek sprzedaży można znaleźć w danych dotyczących przepływu wymiany BTC, który w ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotował większą ilość BTC wycofanych z giełd niż zdeponowanych.

W wyniku zwiększonych odpływów, ilość rezerw BTC utrzymywanych na wszystkich giełdach spadła o ponad 16 100 BTC w okresie od 28 czerwca do 11 lipca. Z perspektywy makro, wielu interpretuje to jako byczy rozwój dla bitcoina, jako że posiadacze tokenów wydają się wycofywać BTC, aby umieścić je w długoterminowym magazynie, jako że rynek czeka na kolejny znaczący ruch w górę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cmc markets | ranking brokerów forex | akcje lotos cena | notowania nasdaq | notowania lotos | dom development akcje | kurs azoty |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here