Naga MarketsEther powraca pod 1400 dol., bitcoin nadal konsolidujePo wtorkowym rozrysowaniu nowych, historycznych maksimów kryptowaluta ether osuwa się z poziomu 1440 dol. i w środę kosztuje 1360 dol. Dotychczasowe szczyty z 10 stycznia zablokowały jednak spadki i zapewniają ETH istotne wsparcie. Z kolei bitcoin notuje skromną deprecjację i kosztuje niespełna 35,4 tys. dol., cały czas korzystając ze wsparcia 20-dniowej średniej kroczącej (EMA).

  • W środę na rynku cyfrowych aktywów dominuje kolor czerwony: oprócz skromnych spadków ETH i BTC mocniej traci np. Binance Coin (BNB) oraz XRP osuwające się o około 7%.
  • Cierpi na tym łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego, która topnieje o 3%, utrzymuje się jednak bezpiecznie nad pułapem jednego biliona dolarów
  • Wartość party kryptowalutowej ETH/BTC utrzymuje się natomiast na najwyższych poziomach od września po skoku o 11% w trakcie wczorajszej sesji

Bitcoin i ether skromnie w dół w środę

W połowie tygodnia na rynku cyfrowych aktywów dominuje kolor czerwony, deprecjacja jest jednak mocno ograniczona, a na głównych walorach widać raczej układy konsolidacyjne. Potwierdza to widoczny poniżej bitcoin, który traci niespełna 1,5% i kosztuje około 35,4 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena BTC zatrzymała się na 20-okresowej EMA i dryfuje nad horyzontalnym wsparciem 34 tys. dol. Odbicie od tej strefy otworzy drogę ponownego ruchu w kierunku 40 tys. dol. oraz tegorocznych (jednocześnie historycznych) maksimów.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Około 1% osuwa się również ether, który we wtorek pierwszy raz od 3 lat ustanawiał nowy rekord cenowy wszechczasów. Skromna korekta korzysta jednak ze wsparcia na poziomie 1350 dolarów, gdzie wypadały maksima z pierwszej połowy stycznia. Jeżeli ETH utrzyma się w tej strefie, może stworzyć sobie bazę do ponownego odbicia.

Ether na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

ETH mocno odbija względem BTC. Wartość najwyższa od września

W obliczu ustanowienia przez ether nowych maksimów i konsolidacji bitcoina, notowania pary kryptowalutowej ETH/BTC w ostatnim czasie bardzo mocno odbijały, pokonując we wtorek bardzo ważną strefę wsparcia i wspinając się na poziomy nieobserwowane od przełomu sierpnia i września ubiegłego roku:

ETH/BTC na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Wejście w zakres cenowy widziany ostatni raz prawie pięć miesięcy temu może być okazją do korekty pary ETH/BTC w kierunku obecnego wsparcia 0,035 BTC, a następnie ponownego odbicia i ewentualnej próby przetestowania szczytów rysowanych w ubiegłym roku tuż nad poziomem 0,04 BTC.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSantander jednym z liderów wtorkowych spadków
Następny artykułPoranek z rynkami – waluty, Bitcoin, surowce, DAX oraz metale 20.01.2021 [WIDEO]
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here