Naga MarketsEther pokonuje dzienny wolumen bitcoina. ETH chętniej handlowany od BTCEther (ETH) cieszy się ponownym zainteresowaniem inwestorów po tym, jak jego główny rywal bitcoin (BTC) znalazł się w cenowych tarapatach, a 24-godzinny wolumen handlu drugą pod względem kapitalizacji kryptowalutą znacznie przewyższył wolumen BTC.

Ether, bitcoin i wolumeny handlowe

Ether jednak wciąż jest daleki od podwojenia wolumenu bitcoina, jak sugerowali niektórzy zwolennicy ETH. 25 maja na Twitterze pojawiły się dane z platformy Coingecko sugerujące, że dzienny wolumen sieci Ethereum przekroczył 115 miliardów dolarów, podczas gdy BTC osiągnął niespełna 53 miliardy dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Współzałożyciel i dyrektor operacyjny CoinGecko, Bobby Ong ujawnił, że dane przedstawione na zrzucie ekranu nie były dokładne ze względu na błąd API lub wash-trading, co spowodowało zawyżone wolumeny ETH zgłoszone przez giełdę EXX.

invest

Ong dodał, że Coingecko od tego czasu wyłączyło zasilanie danymi z EXX. Platforma pokazuje teraz, że ether zebrał 20% więcej wolumenu niż BTC w ciągu ostatnich 24 godzin, z około 60 miliardami dolarów handlu w porównaniu do 50,2 miliardów dolarów BTC.

Podczas gdy na stronie CoinGecko poświęconej bitcoinowi odnotowano około 75% więcej ruchu niż na stronie poświęconej ETH w ciągu ostatnich siedmiu dni, różnica ta znacznie się zmniejszyła w ciągu doby.

– W ciągu ostatnich 24 godzin, nasza strona BTC otrzymała około 60% więcej ruchu w porównaniu do ETH. Jeśli chodzi o zapytania wyszukiwania, bitcoin otrzymał tylko około 7% więcej zapytań w porównaniu do etheru – komentował dyrektor operacyjny CoinGecko.

Gwałtowny wzrost aktywności handlowej i zainteresowania zbiegł się również ze znacznym wzrostem premii funduszu Grayscale Ethereum Trust (ETHE) w stosunku do cen spot etheru do 11%, podczas gdy Bitcoin Trust firmy handluje z dyskontem od marca. Sugeruje to, że coraz więcej instytucji stawia na ETH, a nie na BTC.

Wolumen ETH skoczył zaledwie kilka dni po tym jak wyciekły fragmenty raportu Goldman Sachs ujawniające, że globalny bank inwestycyjny uważa, że sieć Ethereum ma “wysoką szansę na wyprzedzenie Bitcoina jako dominującego magazynu wartości.”

Raport odnotował wzrost rozwijających się ekosystemów zdecentralizowanych finansów i niezamiennych tokenów budowanych na Ethereum, a także dominację ETH nad BTC pod względem całkowitego wolumenu transakcji.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dom development akcje | notowania ropy wti | akcje azoty | kurs pgnig | blik — co to jest | nasdaq index notowania | analiza dax |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here