Naga MarketsEther, podobnie jak bitcoin, zalicza teraz korektę na wykresie. Jeden analityk uważa, że ​​cena ETH ostatecznie spadnie za parę miesięcy do 40-50 USD.

  • Analityk zauważa, że każde odbicie na ETH/USD jest coraz słabsze.
  • Jego zdaniem pod koniec  roku za 1 ETH będziemy płacić 40-50 USD.
  • Fundamenty projektu przeczą takiemu scenariuszowi.

Ethereum po 40 USD?

W momencie pisania tego tekstu za 1 Ether na giełdach płaci się ok. 175 USD. Oznacza to spadek o 5 proc. w skali 24 h. Ten jest skorelowany z korektą na BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Można jednak zauważyć, że kryptowaluta nie przebiła się niedawno przez poziom 190 USD, co pokazało słabość byków. Stąd też wspomniane wnioski jednego z analityków. Uważa on, że każde odbicie na giełdach jest coraz słabsze. Stąd kolejny wniosek: rynek ETH musi doznać “ostatecznej kapitulacji”, co może sprowadzić kurs w okolice 40-50 USD pod koniec obecnego roku.

Czy to realny scenariusz?

Ten sam trader przedstawił również swoje przemyślenia na temat krótkoterminowej sytuacji technicznej na wykresie Ethereum. Jest zdania, że “​​idealna ścieżka do długoterminowego dna nastąpi po odrzuceniu na kluczowej linii trendu, powodując spadek do 40 USD”.

Czy jednak tak drastyczny spadek ETH jest dziś realny? Fundamenty temu przeczą.

– Inwestorzy instytucjonalni kupują ETH. (…) Z najnowszego raportu Grayscale Invest: Ethereum Trust odnotował napływ 110 mln USD w pierwszym kwartale. To więcej niż wszystkie poprzednie wpływy łącznie w ciągu ostatnich 2 lat (95,8 mln USD) – mówił niedawno Spencer Noon, szef inwestycji kryptograficznych w DTC Capital.

Ponadto średnie dzienne wartości transakcji na platformie Ethereum są teraz równe wartościom transakcji w sieci bitcoina, co pokazuje, że ta jest coraz częściej używana.

W tle trwają zaś oczekiwane prace nad Ethereum 2.0., czyli reformą projektu, która powinna wywindować cenę ETH raczej na nowe ATH…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here