Naga MarketsCena etheru wynosi obecnie ponad 650 USD. Oznacza to, że kryptowaluta jest najdroższa od maja 2018 r. Do ATH z 2018 r. sporo jednak brakuje.

  • Cena ETH znajduje się już powyżej 650 USD, czyli na najwyższym pułapie od maja 2018 r.
  • ATH ETH wynosi jednak ponad 1300 USD. Możemy założyć, że kryptowaluta zyska ten poziom w czasie kolejnej, potencjalnej bańki.

Ether gotowy do hossy?

Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej po bitcoinie, ETH, wzrosła o prawie 10 proc. w ciągu ostatniego dnia i 33 proc. w skali miesiąca. W ciągu tego roku jej wartość podniosła się zaś o 355 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rzeczywiście, na początku roku wartość aktywa wynosiła trochę poniżej 140 USD i spadła do rocznego minimum na poziomie około 110 USD, co miało miejsce w marcu w czasie krachu spowodowanego koronawirusem.

Strategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół najpopularniejszych instrumentów na rynkach finansowych.

ETH vs. BTC

W ujęciu procentowym ether osiągnął w tym roku lepsze wyniki niż bitcoin. BTC kosztuje już zaś najwięcej od czasu powstania – ponad 23 000 USD.

W przeciwieństwie do bitcoina, ether jest nadal daleko od swojego rekordowego poziomu z poprzedniej bańki. Wtedy ETH kosztowało 1392 USD. Osiągnięto ten pułap dokładnie 12 stycznia 2018 r., gdy bitcoin powoli tracił na wartości.

W tym okresie CME i Cboe wprowadziły do obrotu kontrakty terminowe oparte na bitcoine, co mogło pomóc utrwalić zwyżkowy ruch ceny – przynajmniej w krótkim okresie. Co ciekawe, właśnie teraz CME ogłosiło plan dot. obrotu kontraktami terminowymi, które będą oparte na etherze. Kontrakty mają pojawić się na rynku w lutym 2021 r.

Z kolei analityk Capo twierdzi, że w najbliższych miesiącach ETH osiągnie cenę 10 000 USD. Oprócz kryptowaluty zyskiwać mają też inne tokeny DeFi oraz pozostałe cyfrowe aktywa, które dziś zdaniem eksperta są dość tanie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here