Naga MarketsEther kosztuje ponad 1000 USD. Walka o nowe ATH właśnie się rozpoczyna?Cena etheru, drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, osiągnęła wczoraj wartość ponad 1 000 USD. ATH waluty z przełomu 2017/2018 r. wynosi aż 1 432 USD. Czy uda się je szybko przebić?

  • ETH kosztuje od wczoraj ponad 1000 USD. Dziś płaci się za nie dokładnie 1 060 USD.
  • Czy ETH przebije w tym tygodniu ATH z 2018 r.? do tego celu pozostało ok. 400 USD.

Ether ściga bitcoina

Wczorajszy skok ceny etheru, a także większość innych głównych alternatywnych kryptowalut, jest wynikiem hossy bitcoina. Altcoiny często podążają kursem bitcoina, ale – co warto zaznaczyć – z pewnym opóźnieniem. Innymi słowy inwestorzy szukają po pewnym czasie tańszych aktywów, gdy bitcoin staje się drogi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Można odnieść wrażenie, że przebicie ATH ETH to kwestia tego tygodnia. Niektórzy sugerują, że w czasie tej hossy cena kryptowaluty platformy Ethereum wzrośnie do 9 000 USD. Wiele będzie jednak zależało do tego, do jakiej ceny doleci BTC. Jeśli główna kryptowaluta rynku osiągnie pułap ponad 100 000 USD, kurs ETH na poziomie wspomnianych 9 000 USD jest realny do osiągnięcia.

Czy ostatni sukces ETH to początek nowego sezonu na altcoiny? Dogecoin wzrósł 2 stycznia o 70 proc., cena vechain o ponad 20 proc., podczas gdy w przypadku litecoina i maker odnotowano wzrosty na poziomie około 10 proc..

XRP spada z podium

Problemy ma tylko token Ripple. Cena XRP, poprzednio trzeciej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, spada, co jest wynikiem działań amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Władze USA pozywają Ripple Labs, emitenta XRP, w związku z domniemanymi nieprawidłowościami, które dot. działania tej spółki. W następstwie pozwu XRP szybko spadł z utrzymywanej od dawna pozycji trzeciej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. Obecnie zajmuje czwartą pozycję i rywalizuje o nią z litecoinem. W skali tygodnia kurs XRP spadło o ponad 15 proc.

Co zaś dzieje się na rynku BTC? Tylko w ten weekend cena najstarszej kryptowaluty wzrosła o 4000 USD.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here