Naga MarketsEther kosztuje 3500 dol. Czy bitcoin powinien czuć się zagrożony przez ETH?Notowania drugiej najbardziej popularnej kryptowaluty zdobywają nowe historyczne maksima. Dynamiczna zwyżka notowań ETH doprowadziła kurs do poziomu 3500 USD za token. Czy bitcoin może się czuć zagrożony?

Ether (ETH) na nowym ATH, bitcoin (BTC) Natomiast konsoliduje

Rynek widzi coraz szersze zastosowanie dla technologii blockchain, co skłania kolejne firmy do oferowania produktów opartych o tą technologię. Szukając najbardziej odpowiedniego środowiska systemowego, wybór pada najczęściej na etherum, które przynajmniej na chwilę obecną prowadzi do wniosku, że kryptowaluta etherum ma przed sobą lepsze perspektywy niż bitcoin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na wielkość rynku, bitcoin jest niekwestionowanym liderem z kapitalizacją rynkową przekraczającą bilion USD. Etherum warte jest obecnie ponad dwukrotnie mniej (398 mld USD). W ciągu ostatnich sesji dystans pomiędzy dwiema kryptowalutami zmniejszył się i to etherum cieszy się w ostatnim czasie większą estymą inwestorów.

Notowania ETH/USD od początku miesiąca zyskały niemal 25 proc., podczas gdy cena bitcoina skurczyła się 1,2 proc. Naturalnie bitcoin jest stabilniejszym aktywem, toteż jego większa korelacja z aktywami innej klasy jest mało zaskakująca, niemniej dynamiczna zwyżka ceny etherum skłania inwestorów do większego zainteresowania tokenem, co w krótkim terminie może być silnym impulsem prowzrostowym. We wtorek po południu jeden ether kosztuje około 3,5USD, natomiast kurs bitcoina znajduje się na poziomie 56,4 USD.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq prognozy | dolar notowania | notowania ropy brent | s&p 500 index | lotos akcje |

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here