Naga MarketsEther (ETH) zyskuje dolary na rzecz bitcoina (BTC). Ściana kapitału przenoszona na rynku kryptowalutŚciana kapitału jest przenoszona do altcoinów, podczas gdy bitcoin (BTC) porusza się na boki, twierdzi firma analityczna Glassnode zajmująca się badaniem ruchów w ramach sieci blockchain. W swoim najnowszym biuletynie Glassnode pokazuje, że altcoiny na czele z etherem (ETH), korzystają z braku działań na rynku bitcoina i zasysają ogromne ilości pieniędzy.

  • Środki odpływają z bitcoina na rzecz etheru, twierdzi firma analityczna Glassnode
  • Binance przyjmuje coraz więcej środków, w momencie gdy te odpływają z Coinbase
  • Ma to sugerować większą chęć do detalicznych spekulacji wśród inwestorów

Konsolidacja bitcoina powoduje, że ether zaczyna przejmować coraz więcej kapitału

Dane on-chain pokazują rotację kapitału w kierunku altcoinów, z etherem jako głównym beneficjentem tego procesu.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jakby nie było to już oczywiste, ETH (i DOGE) był głównym odbiorcą sporej części tej rotacji kapitału, z nadzwyczajnymi wynikami cenowymi w ciągu ostatnich trzech tygodni – komentuje Glassnode.

Wsparciem dla tej tezy jest masowy napływ kapitału na Binance i jednoczesny odpływ z Coinbase.

– Biorąc pod uwagę, że Binance jest preferowanym miejscem do spekulacji detalicznych i ma jedne z najbardziej płynnych rynków altcoinów, jest bardzo prawdopodobne, że ostatnie wydatki BTC wskazują na rotację kapitału, ponieważ traderzy wykorzystują zmienność altcoinów, podczas gdy ceny bitcoina konsolidują się – dodaje firma analityczna.

Wpływy na giełdę Binance przewyższają odpływy z giełdy Coinbase. Źródło: Glassnode

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ethereum z rekordową ilością transakcji w ramach sieci

Glassnode odnotowuje również widoczny wzrost aktywności w sieci Ethereum, w tym wywołania inteligentnych kontraktów, transakcje Uniswap, całkowity wskaźnik transakcji oraz ilość dolarów amerykańskich rozliczanych w transferach ETH.

invest

– Łańcuch Ethereum osiągnął kolejny on-chain all-time high (ATH) dla dziennej liczby transakcji, ponieważ zwiększony limit GAS zapewnia wzrost maksymalnej przepustowości transakcji. Dzienny ATH w wysokości 1,63 miliona transakcji został osiągnięty w tym tygodniu, co stanowi wzrost o 22,50% w stosunku do poprzedniego szczytu, ustanowionego tuż przed szczytem z 2017 roku – wyjaśnia Glassnode.

Podczas gdy rotacja kapitału wspomaga ETH i szereg różnych altcoinów, Glassnode niekoniecznie widzi niedźwiedzie oznaki dla posiadaczy bitcoinów. Jak bowiem stwierdza, górnicy BTC akumulują w coraz większym tempie wydobyte przez siebie aktywa.

– Górnicy powrócili do akumulacji monet w znaczący sposób w kwietniu i maju, ze zmianą w tym okresie. Metryka ta jest obliczana poprzez spojrzenie na zmianę netto sald górników w ciągu 30-dniowego okna sesyjnego. Ta metryka obecnie pokazuje, że górnicy nie tylko akumulują, ale robią to w coraz większym tempie, co sugeruje silne przekonanie i byczy sentyment – podsumowuje Glassnode.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: purple trading | zloty kurs | jak kupić kryptowalutę | bitcoin kurs 2020 | kurs biomed lublin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here