Naga MarketsEther (ETH) znowu bije rekordy, a bitcoin (BTC) trzyma się poniżej 58 tys. dol.Bitcoin (BTC) zyskuje 4,3% w środę 12 maja, gdy kryptowaluty odrabiają straty pomimo rosnących zawirowań na globalnych rynkach akcji oraz amerykańskiej Wall Street. W tym samym czasie ether (ETH), drugi pod względem wartości cyfrowy token, kolejny dzień z rzędu ustanawia nowy rekord cenowy i testuje poziom 4372,35 dol.

  • Ether w tym miesiącu rośnie o 56%, bitcoin nadal utrzymuje się powyżej ważnego poziomu 60 tys. dol.
  • Na rynku kryptowalut-memów stratę o kilkadziesiąt procent notuje Shiba Inu, oryginalny Dogecoin porusza się natomiast płasko
  • Cały ekosystem cyfrowych aktywów jednak zyskuje, a jego kapitalizacja rośnie o niemal 7% d poziomu 2,4 bln dol.

Ether (znowu) z rekordem. Cena ETH ustanawia nowe historyczne maksima

W kontynuacji “sezonu altcoinów 2.0”, ether (ETH) po raz kolejny przewodzi wzrostom, osiągając nowe rekordowe poziomy i utrzymując główne wsparcie 4 tys. dol. Opłaty za GAS pozostają jednak sporą bolączą dla traderów i użytkowników sieci uniemożliwiając przeprowadzanie relatywnie niedużych transakcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inne altcoiny również podchodzą pod rekordowe poziomy, a wśród nich znalazł się między innymi token Cardano (ADA), który w momencie pisania tego tekstu był zaledwie cztery centy od rekordów wszech czasów na poziomie 1,83 dol.

Wśród ciągłych kontrowersji wokół kryptowalut-memów, Dogecoin (DOGE) porusza się płasko, podczas gdy Shiba Inu (SHIB) stracił 23% i wypadł z pierwszej dwudziestki kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Tygodniowe zyski dla tej monety nadal wynoszą jednak prawie 1500%.

Ether ponownie z historycznym rekordem. Źródło: Tradingview.com

Ceny złota spadły w środę, w ślad za wyższymi rentownościami amerykańskich obligacji skarbowych i lekkim odbiciem dolara przed oczekiwanymi danymi o cenach konsumpcyjnych w USA, które mają być opublikowane w dalszej części dnia.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin stara się odbijać w połowie tygodnia

Dane z Tradingview pokazują, że BTC/USD wymazuje straty realizowane w poprzednich dniach, podchodząc pod poziom 58 tys. dol. i chwilowo zyskując ponad 4%. W momencie przygotowywania tego tekstu bitcoin jednak cofnął i zysk został ograniczony do 0,85%, a cena wynosi w tym momencie 57,2 tys. dol.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Ruch na BTC/USD następuje w obliczu obaw związanych z akcjami technologicznymi na Wall Street, które są dynamicznie wyprzedawane w ostatnich dniach. Bitcoin i altcoiny spadały wraz z akcjami na początku tygodnia, ale wtorkowy spadek nie pogorszył kondycji cyfrowych aktywów.

BTC odbija, ale to altcoiny najmocniej odzyskują siły – podsumował we wtorek popularny komentator twitterowy Rekt Capital, gdy Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych sugerowała, że nie ma zamiaru ograniczać „wynalazków gospodarczych” takich jak cyrowe aktywa.

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartosc dolara | kurs dolara online | zlotowki | notowania orlenu | pgnig giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here