Naga MarketsEther (ETH) wyprzedzi Bitcoina (BTC): Peter Schiff prognozuje flippening
Peter Schiff

Zdaniem wieloletnie krytyka bitcoina (BTC) oraz sympatyka rynku złota, Petera Schiffa, popularyzacja sieci Ethereum oraz ostatnie wzrosty tokenu ether (ETH) mogą spowodować, że dojdzie ostatecznie do flippeningu, czyli odwrócenia rynkowych kart i wyprzedzania przez drugą obecnie pod względem kapitalizacji kryptowalutę wartości rynkowej bitcoina.

  • Według Schiffa prędzej ETH wyprzedzi BTC, niż najstarsz akryptowaluta zdominuje złoto
  • Od początku roku para kryptowalutowa ETH/BTC rośnie o 191% pokazując rosnące znaczenie etheru
  • Dane on-chain pokazują, że długoterminowi posiadacze BTC sprzedali część swoich udziałów, aby zakupić ETH

Peter Schiff wierzy, że ether wyprzedzi bitcoina w przyszłości

Termin Flippening został kolokwialnie ukuty w 2017 roku i odnosi się do możliwości wyprzedzenia kapitalizacji rynkowej etheru (ETH) przez kapitalizację rynkową bitcoina (BTC). Opisuje hipotetyczny moment w przyszłości, w którym ETH staje się największą kryptowalutą według kapitalizacji rynkowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż BTC zawsze był numerem jeden wśród kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, jego dominacja na rynku znacznie spadła w ostatnich latach. Spadek ten był szczególnie widoczny w połowie 2017 roku i na początku 2018 roku oraz w trakcie obecnej hossy z 2021.

Wśród osób wierzących w to, że flippening będzie miał ostatecznie miejsce znalazł się między innymi Peter Schiff, który wielokrotnie krytykował bitcoina w przeszłości:

– Podczas gdy większość kupujących kryptowaluty zdaje sobie sprawę, że #Dogecoin to żart, nie rozumieją żartu, jeśli chodzi o #Bitcoin lub #Ethereum. Ale ponieważ spekulanci kryptowalutowi przerzucają się na Ether, muszą sprzedać Bitcoin, aby sfinansować handel. Zamiast Bitcoina wyprzerdzającego #złoto, może to być Ether, który wyprzedza Bitcoina – pisał w najnowszym wpisie na Twitterze popularny analityk i inwestor.

invest

Schiff, który promuje inwestycje w złoto oraz prowadzi własny fundusz skupiający się na metalach szlachetnych twierdzi między innymi, że bitcoin to zagrożenie dla ludzi i portfeli inwestycyjnych. Jego zdaniem w razie ewentualnego kryzysu BTC będzie o wiele łatwiej skonfiskować niż fizyczne złoto.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig gpw | waluty w czasie rzeczywistym | camparic | dow jones | co to jest kod blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here