Naga MarketsEther (ETH) w górę o 23%, bitcoin (BTC) zyskał 16% w przeciągu tygodniaStopy zwrotu z ostatniego tygodnia handlowego w gronie 20 największych kryptowalut z całą pewnością powinny zadowolić inwestujących. Dwie największe kryptowaluty: bitcoin i ether, notowały dwucyfrowe wzrosty, a rekordziści zwiększali swoją wartość o ponad 80% (Cardano oraz Dogecoin). Ujemną stopę zwrotu generował jedynie XRP tracący od 1 do 7 lutego 26%.

  • Bitcoin w sobotę testował poziomy nad 41 tys. dol., odbił jednak od górnego ograniczenia obecnej konsolidacji i w poniedziałek kosztuje 39 tys. dol.
  • Ether po ustanowieniu nowych maksimów w piątek zanotował w niedzielę silniejszą korektę spadkową poniżej poziomu 1500 dol. przed zamknięciem sesji większość spadków została jednak wybroniona
  • Dogecoin rósł natomiast o kolejne 35% w niedzielę po nowym wpisie Elona Muska na Twitterze wychwalającym kryptowalutę

Kryptowaluty: stopy zwrotu po pierwszym tygodniu handlu w lutym

W poniedziałek na rynku cyfrowych aktywów nadal utrzymuje się tendencja prowzrostowa a łączna kapitalizacja sięga już niemal 1,2 biliona dolarów. Rekordzistami wzrostów na przestrzeni minionego tygodnia okazały się kryptowaluty Cardano oraz Dogecoin rosnące kolejno o 88% oraz 80%. W efekcie token ADA osiągnął pozycję czwartego największego pod względem kapitalizacji, przy cenie 0,65 dol. i łącznej wartości rynkowej powyżej 20 miliardów dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
ETH oraz BTC również zagwarantowały solidne stopy zwrotu i w tydzień rosły o 24% oraz 16%. Dla porównania w tym samym czasie amerykański indeks giełdowy S&P 500 umacniał się o 4,65%, złoto spadało o 1,8%, a dolar amerykański rósł o 0,5%.

Stopy zwrotu na rynku kryptowalut w przeciągu ostatnich 7 dni. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin rósł, nie utrzymał się jednak nad ważnym poziomem

Chociaż bitcoin zaliczył spory wzrost w przeciągu tygodnia, to po piątkowych ruchach wydawać się mogło, że umocnienie będzie jeszcze mocniejsze. Kurs BTC testował poziomy powyżej 41 tys. dol., podchodząc blisko historycznych maksimów, ostatecznie jednak zamknięcie dnia miało miejsce poniżej psychologicznego oporu 40 tys. dol.

Brak jego wybicia w połączeniu z testem górnego ograniczenia konsolidacji i niską aktywnością na rynku (mały wolumen) może zwiększyć ryzyko nagłej korekty spadkowej, między innymi w kierunku poziomu 30 tys. dol., gdzie wypada główne wsparcie i dolna banda ruchu bocznego.

Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd | s&p 500 wykres | wiadomości kryptowaluty | cena złotego | bitcoin era |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here