whitebit

Ether (ETH) testuje 1300 dol., bitcoin (BTC) kosztuje mniej niż 32 tys. dol.Połowa tygodnia na rynku kryptowalut przynosi utrzymanie konsolidacji, która przebiega jednak pod dyktando niedźwiedzi. Pomimo mocno ograniczonej zmienności w ostatnich dniach, kurs BTC traci w środę 2,5% i spada poniżej poziomu 32 tys. dol., który od niemal tygodnia blokuje silniejszą deprecjację. W tym samym czasie osuwa się również ether (ETH), który naruszał granicę 1300 dol.

  • W gronie 20 największych altcoinów najlepiej radzą sobie NEM oraz HEX, które w przeciągu ostatniej doby rosły o 7,6% oraz 4,1%
  • Na rynku dominuje jednak kolor czerwony, a notowania Polkadot, Bitcoin Cash i Litecoin tracą od 3,4% do 5,4%
  • Kapitalizacja całego rynku kryptowalut utrzymuje się na wysokości poziomu niespełna 930 miliardów dolarów

Bitcoin w miejscu, przy niskiej aktywności inwestorów

Kurs bitcoina co prawda traci w środę około 2,5%, jednak kolejną sesję z rzędu porusza się bokiem w okolicach poziomu 32 tys. dol. Takowa stagnacja jest obserwowana od soboty po tym jak w piątek notowania chwilowo spadały poniżej psychologicznego pułapu 30 tys. dol. Obecnie zakres ten (rozpiętość 2 tys. dol.) stanowi strefę wsparcia, która pokrywa się z dołkami z pierwszej połowy stycznia.Ewentualne wybicie tego obszaru mogłoby wywołać silniejszą korektę spadkową, między innymi w kierunku 200-okresowej średniej ruchomej, która wypada na wysokości 20 tys. dol. Dopóki jednak wsparcia wytrzymują scenariuszem bazowym pozostaje korekcyjne odbicie ponownie w kierunku historycznych maksimów.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Ether spadkowo, testuje poziom 1300 dol.

Silniejszą przecenę notują w środę notowania ETH, które tracą 4,4% i drugi dzień z rzędu próbowały naruszać granicę 1300 dol. Ether utrzymuje się jednak cały czas w niedużej odległości od historycznych maksimów, które rysował na wykresie w miniony poniedziałek.

Ether na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

W krótkim terminie wybicie poziomu 1300 dol. otworzy drogę do spadku w kierunku minimów z 2 stycznia na 1050 lub do strefy 1000 dol. Natomiast utrzymanie lokalnego wsparcia powinno zapewnić bazę do odbić w kierunku rekordowych poziomów.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti forum | opinie maxitrade | gpw mercator | eur usd kurs | dolar |


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj