Naga MarketsEther (ETH) spada poniżej 2 tys. dol., bitcoin (BTC) testuje poziomy poniżej 56 tys. dol.Bitcoin (BTC) przedłuża spadki cenowe w środę w związku z ostrzeżeniami, że nadmierna ilość długich pozycji lewarowanych ogranicza możliwości wzrostu rynku kasowego. Kurs najstarszej kryptowaluty spadał chwilowo w okolice 55,6 tys. dol., a ether (ETH) tracąc ponad 6% spada pod pułap 2 tys. dol.

  • Kryptowaluty kontynuują wyprzedaż na początku kwietnia, a za BTC i ETH podążają również mniejsze altcoiny
  • Zgodnie z danymi Coinpaprika Binance Coin (BNB) traci ponad 6%, a Bitcoin Cash (BCH) osuwa się o około 10%
  • W efekcie kapitalizacja całego ekosystemu cyfrowych aktywów spada o 7,5% do poziomu 1,8 bln dol.

Bitcoin (BTC) trzyma się wsparcia na wysokości poziomu 56 tys. dol.

Cena BTC/USD uderza w środę w nowe lokalne minima na poziomie 55,6 tys. dol. Drugi dzień większych strat na tej parze nastąpił w momencie, gdy altcoiny również zaczęły odwracać swoje wcześniejsze wzrosty. W gronie liderów deprecjacji jest m.in. ether (ETH) spadający poniżej psychologicznej granicy 2 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spojrzenie na zachowanie traderów kieruje uwagę w stronę lewarowanych długich pozycji i utwierdza w przekonaniu, że dalsze wzrosty są bardziej prawdopodobne niż kolejna korekta. Te pozycje, zdaniem analityka Filbfilb, muszą zostać zlikwidowane zanim BTC podejmie znaczącą próbę osiągnięcia nowych maksimów wszech czasów.

BTC/USD i ETH/USD w dół. Źródło: Tradingview.com

Ostatnia akcja cenowa w pewien sposób odświeżyła skład rynku – 2 miliardy dolarów na rynku kontraktów terminowych zlikwidowano w ciągu ostatnich 24 godzin, z czego 600 milionów dolarów tylko w ciągu jednej godziny, zgodnie z danymi z Bybt.

– Duży napływ do portfela wielorybów miał miejsce na poziomie 55172 dolarów 23 marca. Zobaczymy jak cena zareaguje na ten poziom. Zazwyczaj cena odbija od tak silnych wsparć – komentuje serwis Whalemap.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Altcoiny odwracają silny start w nowy tydzień. Ether poniżej 2 tys. dol.

Na altcoinach widać odwrócenie wzrostów, gdzie ether oddala się od szczytów wszechczasów i narusza istotną strefę wsparcia.

XRP i DOT Polkadot były największymi przegranymi w pierwszej dziesiątce kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, tracąc ponad 10% w ciągu dnia. Wszystkie oprócz jednego z 50 najlepszych tokenów, z wyłączeniem stablecoinów, były na czerwono.

Bitcoin kicha i spada o kilkaset dolarów, podenerwowani traderzy panicznie sprzedają swoje alty a dominacje BTC rośnie. Przypomina to jedynie jak delikatny jest handel na altcoinach – napisał na Twitterze popularny trader Scott Melker.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here