Naga Marketsether-ethZdaniem profesjonalnego tradera kryptowalutowego Scotta Melkera inwestowanie w ether na obecnym etapie można zestawić z rozwojem Internetu na początku lat 90.  Co więcej, uważa on, że ETH przyniesie lepsze wyniki pod względem procentowych wzrostów, niż BTC przynajmniej w zakresie krótkoterminowym. W jego opinii kurs drugiej co do wielkości kryptowaluty ma szansę na dotarcie do poziomu 10 000 USD za monetę do końca bieżącego roku.

  • Scott Melker widzi duży potencjał w kryptowalucie przynależnej do projektu ethereum
  • Inwestor ten jest przekonany o tym, że ether mocno przyćmi bitcoina pod względem procentowych wzrostów
  • Od początku bieżącego roku do najnowszego ATH kurs drugiej co do wielkości kryptowaluty urósł o blisko 200%, podczas gdy w tym samym czasie wartość BTC zwiększyła się o ponad 100%

Ether z wynikami lepszymi niż bitcoin?

Projekt ethereum może przyćmić najstarszą kryptowalutę pod względem procentowych wzrostów z takiego założenia wyszedł Scott Melker. Swoimi przemyśleniami podzielił się podczas jednego z wywiadów na kanale Cointelegraph. Handlowiec ten uważa, że okres konsolidacji cen bitcoina, jest szczególnie zwyżkowy dla etheru, który od początku stycznia do najnowszego ATH potroił już swoją wartość. 

Te artykuły również Cię zainteresują
W opinii tego tradera dalsze wzrosty na wykresie ETH będą równie spektakularne. Uważa on, iż kurs tej kryptowaluty może dotrzeć do poziomu 10 000 USD jeszcze w tym roku. Co więcej, nie wydaje mu się, aby takie prognozy były szalone. Uwzględniając aktualne poziomy cenowe,  wartość etheru wzrosłaby w takim przypadku 5-krotnie. 

Scott Melker zdradził również, że w ciągu kilku ostatnich miesięcy zmienił obraną przez siebie strategię inwestycyjną, przerzucając się z bitcoina na ether. Decyzję tę podjął na podstawie dużego potencjału wzrostowego dla ethereum. Ponadto porównał on obecną fazę rozwoju tego projektu do raczkującego Internetu w latach 90.

Kurs ETH z nowym rekordem 

W ciągu ostatnich dni na wykresie etheru doszło do mocnego wybicia. W efekcie cena tej kryptowaluty wzniosła się ponad swoje dotychczasowe ATH, ustanawiając nowy szczyt na poziomie 2 199 USD według uśrednionych danych z CMC.

Obok odnotowano również nowy rekord pod względem całkowitej wartości zablokowanej w umowie depozytowej ETH 2.0. Według doniesień platformy Glassnode wyniosła ona ponad 8 miliardów USD.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie doszło także do spadku ilości monet ETH przechowywanych na giełdach. Zjawisko to może wiązać się m.in. z przenoszeniem etherów z platform kryptowalutowych do zewnętrznych portfeli oraz do zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Na korzyść ethereum przemawia również spadek średniej opłaty transakcyjnej w sieci do poziomu widzianego ostatnio na początku marca. Według danych z BitInfoCharts wczoraj było to około 11,39 USD. Dla porównania niespełna dwa tygodnie temu wynosiła ona 22,97 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here