Naga MarketsEther (ETH) powyżej 3 tys. dol. wieszczy sezon altcoinów? Bitcoin (BTC) traci na znaczeniuEther (ETH) przejął inicjatywę na rynku kryptowalut wraz z rozpoczęciem nowego miesiąca i druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wspięła się na nowy rekordowy poziom testując w poniedziałek 3457 dol., po wzroście o ponad 16%. To sprawiło, że wielu analityków prognozuje początek nowego “sezonu altcoinów”. Tymczasem cena bitcoina (BTC) nadal napotyka na silny opór w okolicach poziomu 58 tys. dol. i we wtorek spada chwilowo poniżej pułapu 55 tys. dol.

Ether wspina się na historyczne maksima. ETH HODL coraz bardziej widoczny

Dane z Coinpaprika i TradingView pokazują, że od zejścia do dołka w okolicach 2160 dol. w dniu 25 kwietnia, cena etheru wzrosła o 54% do nowego rekordowego poziomu 3457 dol. osiągniętego w dniu 3 maja, gdy poniedziałkowy skok pozwolił drugiej pod względem kapitalizacji kryptowalucie pierwszy raz w historii pokonać psychologiczny pułap 3 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy większość traderów kryptowalutowych liczy zyski osiągane na ETH, które wprowadziły współzałożyciela projektu Ethereum, Vitalika Buterina. do klubu kryptowalutowych miliarderów, niedźwiedzio nastawieni traderzy wkrótce będą mogli liczyć spore straty. Niemal każdy z 76 000 kontraktów na opcje put (spadkowe), które mają wygasnąć 7 maje, stanie się bezwartościowy, jeśli cena etheru zdoła utrzymać się powyżej 3100 dol.

Notowania etheru na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Nie tylko ETH radzi sobie tak dobrze w ostatnich tygodniach. W ciągu ostatnich 2 miesięcy, rynek altcoinów jako całość odnotował wzrost wartości o 119% i zmienił szczyt z 2017 roku w nowy poziom wsparcia.

Według Glassnode, firmy analitycznej on-chain, ilość etheru trzymanego długoterminowo w portfelach wzrasta od końca 2020 roku i może to być czynnik napędzający wielomiesięczny rajd.

Fale Ethereum HODL. Źródło: Glassnode

Powyższy wykres pokazujący “fale Ethereum HODL” wskazuje, że “monety wydają się dojrzewać od 1-tygodniowych do ponad 6-miesięcznych od końca 2020 roku (niebieskie strzałki)”, przy czym “proporcja monet w wieku od 1 do 6 miesięcy stopniowo zwiększa swoją ilość sugerując, że HODL-owanie monet zgromadzonych we wczesnej fazie rynku byka pozostaje preferowaną strategią.”

Glassnode wskazał również, że duża ilość ETH została usunięta z portfeli giełdowych w 2021 roku, z 10 przypadkami wycofania przekraczającymi 200 tys. tokenów dziennie, co miało miejsce w ciągu zaledwie 4 miesięcy, w miarę wzrostu popytu instytucjonalnego i wykorzystania zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Podaż Ethereum w inteligentnych kontraktach vs. saldo na giełdach. Źródło: Glassnode

Jak widać na powyższym wykresie, ilość etheru przechowywanego na giełdach spada od września 2020 roku, co zbiegło się z zauważalnym wzrostem ilości ETH przechowywanego w zdecentralizowanych inteligentnych kontraktach finansowych. Obecnie ilość etheru zamkniętego w inteligentnych kontraktach przewyższa ilość trzymaną w scentralizowanych rezerwach giełdowych.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin ustępuje miejsca altcoinom, a poziom jego dominacji spada

Z bitcoinem wciąż walczącym o dzienne zamknięcie powyżej 58 tys. dol., altcoiny kontynuują rajd przemawiający za sezonem ich wzmożonych wzrostów.

Dzienne wyniki rynku kryptowalut. Źródło: Coin360

Waves (WAVES) to jedna ze wschodzących gwiazd początku nowego tygodnia, a cena jednego tokena wzrosła o 41% do rekordowego poziomu 36,41 dol. Ethereum Classic (ETC) również wzrósł o 15% do nowego rekordowego poziomu 50,90 dol.

Bitcoin walczy z oporem. Źródło: Tradingview.com

Po wzroście o 17,84% do 5777 w ciągu ostatnich 24 godzin, Maker (MKR) jest obecnie najwyżej notowanym zdecentralizowanym protokołem finansowym (DeFi) z całkowitą wartością zablokowaną na poziomie niemal 11 miliardów dol.

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalutowego wynosi obecnie 2,29 bln dol., a dominacja bitcoina spada poniżej 47%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazysp500 indeks | polski złoty | kurs bitcoina wykres | internetowy kurs funta | nasdaq 100 notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here