Naga MarketsEther (ETH) po 5 tys. dol. już w maju? Projekcja dla Ethereum na podstawie MVRV15 kwietnia cena etheru (ETH) ponownie testuje historyczne maksima (ATH) wynosząc 2482,23 dol. i chociaż od początku roku zwiększa się już trzykrotnie, obecna premia spekulacyjna sugeruje, że znaleźć może się jeszcze sporo miejsca do dalszej aprecjacji, pokazują dane firmy analitycznej Glassnode. W efekcie część analityków nie wyklucza ruchu w kierunku 5 tys. dol. i to już w przyszłym miesiącu.

  • Według danych zebranych przez Glassnode, nie można wykluczyć wzrostów ETH w kierunku 5 tys. dol.
  • Wynika tak z wartości wskaźnika MVRV w porównaniu do historycznych rajdów etheru
  • Średnia wartość ETH, za którą średnio kupowali go inwestorzy jest obecnie trzykrotnie niższa od ceny rynkowej

Ether: premia spekulacyjna jest daleka od przegrzania

Podczas gdy obecna cena etheru wynosi ponad 2400 dolarów, to cena zrealizowana, czyli średnia wartość zapłacona przez wszystkich inwestorów, którzy obecnie posiadają ETH wynosi 802 dolary. Oznacza to, że obecni nabywcy drugiej pod względem kapitalizacji kryptowaluty są skłonni zapłacić trzykrotność tego, co wszyscy obecni posiadacze zapłacili średnio za swoje tokeny. Choć może się to wydawać zawyżoną miarą, ta wskaźnik wielokrotności sięgał wartości nawet 6,0 podczas ostatniego rynku byka.

Te artykuły również Cię zainteresują
W celu uzyskania tej wielokrotności, wartość rynkowa etheru (jego obecna cena) jest dzielona przez wartość zrealizowaną (czyli średnią cenę zapłaconą przez posiadaczy kryptowaluty). Tak otrzymaną miarę nazywa się wskaźnikiem MVRV, który można opisać również jako mnożnik rynkowej podstawy kosztowej dla danego aktywa.

Ethereum: Wartość rynkowa do wartości zrealizowanej (MVRV). Źródło: Glassnode

W przeszłości wskaźnik MVRV służył jako dobry sygnał prognostyczny gdy bańka spekulacyjna wymknęła się spod kontroli. Ma to miejsce gdy mnożnik przekracza wartość 4,0, natomiast spadek w okolice 1,0 sygnalizuje dobry moment do zakupu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Wskaźnik MVRV dla ETH może wzrosnąć do 5,0 przed końcem maja

Poniższy wykres pokazuje mnożnik na przestrzeni kolejnych lat istnienia etheru. Staje się widoczne, że porusza się on w kanale trendu wzrostowego od grudnia 2019 roku.

Ether Market Value to Realized Value (MVRV). Źródło: Glassnode

Jeśli ten trend miałby się utrzymać, to wielokrotność 5,0 może zostać osiągnięta do końca maja. W oparciu o obecną zrealizowaną cenę wynoszącą 802 dol., sugerowałoby to wzrost rynkowej ceny kryptowaluty do 4 tys. dol., czyli skok o 71%.

Ponieważ na rynek wchodzi coraz więcej kupujących oczekuje się, że realna cena będzie wzrastała z czasem. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca, zwiększała się o 15,1%. Jeżeli taka dynamika się utrzyma to do końca maja może urosnąć o 26,43% do poziomu 1014 dol. za jeden token ETH. W oparciu o mnożnik 5, dałoby to w rezultacie cenę rynkową 5070 dolarów, co stanowi wzrost o 116%.

Ethereum: Zrealizowana cena. Źródło: Glassnode

W momencie gdy ether i bitcoin w tym tygodniu już kilkukrotnie ustanawiały nowe, historyczne maksima, odważna projekcja Glassnode nie wydaje się całkowicie oderwana od rzeczywiści. Nie ma oczywiście żadnych gwarancji, jeśli chodzi o cenę i cele czasowe. Istnieją jednak prawdopodobieństwa i zgodnie z nimi, scenariusz wzrostowy ma znacznie większe szanse na realizację niż mocne spadki.

Dla porównania rok temu ether kosztował niespełna 200 dol., obecnie warty jest 2,4 tys. dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax forum | prognoza dla dolara | ropa brent notowania | pkn notowania | wykres btc |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBAH: Szacowana ujemna kwota kapitału własnego za 2020 r. wyniosła 75,7 mln zł
Następny artykułBank Millennium utworzył rezerwy na 512 mln zł w ciężar wyników I kw. 2021
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here