Naga Marketsether i bitcoinZdaniem analityków z Bloomberga ether znajduje się na dobrej drodze do tego, by w przyszłości wyprzedzić bitcoina pod względem kapitalizacji rynkowej. W raporcie z czerwca br. przyznali oni, że obie te kryptowaluty mają silne podstawy, jednak to Ethereum posiada więcej zastosowań. Choć projekt ten mierzy się z konkurencją ze strony innych platform, wypracował on sobie nad nimi znaczną przewagę na tle adopcyjnym. 

Ether na ścieżce hossy

Analitycy z Bloomberga zwrócili uwagę na to, iż druga co do wielkości kryptowaluta zwiększyła swój udział w rynku. Choć mają oni bycze nastawienie zarówno do ethera, jak i bitcoina, uważają, że to Ethereum ma więcej przypadków użycia. W opinii ekspertów rosnąca liczba projektów, które bazują na tym blockchainie, staje się wiatrem w jego żaglach!

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie podkreślono, że zbywalne kryptowaluty osiągnęły swój kamień milowy, a wiele z nich zostało zbudowanych właśnie na Ethereum. Analitycy wspomnieli także o tym, iż podaż ethera zostanie w przyszłości zmniejszona na skutek przejścia z ETH do ETH 2.0. To z kolei może wpłynąć korzystnie na tę kryptowalutę.

Eksperci podkreślili, że od początku br. ether zrobił większe postępy od bitcoina, jeżeli chodzi o proc. wzrost kapitalizacji rynkowej, jak i wolumenu obrotu.

Dokąd zmierza kurs ETH?

Cena ethera ustanowiła w maju nowe ATH w wysokości 4 362 USD za monetę. Od tamtej pory do aktualnych poziomów kurs spadł o ponad 40%. Obecnie ETH handluje w pobliżu 2 480 USD. Z raportu opublikowanego przez Bloomberga wynika, że kryptowaluta ta mogłaby powrócić na optymistyczną trajektorię, a co więcej podążać szlakiem wyznaczonym przez cenę bitcoina z 2017 roku. 

ethereum-podazajace-sladami-bitcoina
Kurs ETH w 2021 r. podążający śladami BTC z 2017 r. Źródło: screenshot/Bloomberg

Analitycy przypomnieli, iż kurs BTC rozpoczął wtedy swoją podróż z okolic 1 000 USD, docierając do poziomów bliskich 20 000 USD. Ich zdaniem ether może utrzymywać się w przedziale między 2 000 USD a 4 000 USD do października, a następnie obrać ścieżkę podobną do tej, którą kroczyła najpopularniejsza kryptowaluta. Eksperci zaznaczyli również, że wyżej wymienione poziomy stanowią mocną linię wsparcia i oporu dla ETH. Te zaś mogą tymczasowo zatrzymać byczy rajd w tym przedziale. 

Autor poleca również:

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here