Naga Marketsether i bitcoinJim Bianco wkroczył na rynek kryptowalutowy już w 2017 roku. Podczas jednego z wywiadów dla CNBC przyznał, że posiada w swoim portfelu zróżnicowane wirtualne waluty. Jak się jednak okazuje, nie ma w nim bitcoina. Przewagę w gronie zgromadzonych przez niego krypto aktywów objął zaś ether. Prezes Bianco Research uważa bowiem, iż kryptowaluta przynależna do platformy Ethereum oraz podobne jej monety mają dużo większy potencjał do wzrostu.

Ether z potencjałem do wzrostu

W trakcie jednego z wywiadów na antenie CNBC znany komentator finansowy Jim Bianco wziął udział w rozmowie na temat kryptowalut. Co ciekawe, jego przygoda z tą klasą aktywów zaczęła się już 4 lata temu. Właśnie wtedy po raz pierwszy wkroczył on na ten rynek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes Bianco Research ujawnił, że trzyma różne kryptowaluty w swoim portfelu. Przyznał także, iż handluje nimi średnio raz lub dwa razy w roku. Okazuje się jednak, że nie inwestuje on w bitcoina. Posiada za to ether kryptowaluta ta stanowi największy procent zgromadzonych przez niego coinów. Jim Bianco uważa bowiem, iż ETH ma potencjał do dalszych wzrostów.

Byczy sentyment względem kryptowalut

Prognostyk rynkowy odniósł się również do spadków cenowych, do jakich doszło w ostatnim czasie. W jego opinii inwestorzy powinni być przygotowani na takie sytuacje. Prezes Bianco Research podkreślił przy tym, że kryptowaluty jeszcze wielokrotnie zostaną poddane tak silnym wahaniom. 

Jeżeli użytkownicy poradzą sobie z gwałtownymi spadkami, przyniesie to ogromne korzyści dla całej branży – zaznaczył.

Zdaniem Jima Bianco kryptowaluty są w stanie z powodzeniem przekształcić system finansowy. W jego opinii w momencie, gdy faza adopcji się zakończy, odegrają one fundamentalną rolę w realnej gospodarce. Co więcej, uważa on, że ich ceny będą wyższe i mniej podatne na tak silne spadki. Wspomina jednak, iż w takim przypadku zyski będą mniejsze. 

Według prezesa Bianco Research użytkownicy, którzy chcą na obecnym etapie rozwoju rynku osiągnąć lepsze wyniki z inwestycji w kryptowaluty, powinni być świadomi wyższego ryzyka. 

Autor poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here