Naga MarketsEther (ETH): Ilość kryptowaluty na giełdach najmniejsza od dwóch latWedług analizy przeprowadzonej przez firmę Glassnode, suma etherów (ETH) na giełdach spadła do najniższego poziomu od prawie dwóch lat. Glassnode szacuje, że zaledwie 13,3 mln tokenów sieci Ethereum jest obecnie przechowywanych na scentralizowanych giełdach, co jest najniższą wartością od czerwca 2019 roku. Scentralizowane platformy trzymają obecnie około 52,4 miliarda dolarów w ETH lub 11,5% całej podaży kryptowaluty.

  • Spadek ilości etheru na zdecentralizowanych giełdach zdaniem Glassnode wynika z dwóch czynników
  • Pierwszy to ucieczka ze środkami do “zimnych portfeli” offline ze względu na bezpieczeństwo
  • Drugi to blokowanie coraz większej ilości etheru w produktach DeFi

Ether znika z giełd. Ilość ETH na zcentralizowanych platformach najmniejsza od 2019 r.

Liczba etherów na scentralizowanych giełdach spadła o 30% w ciągu 9 miesięcy od osiągnięcia szczytu na poziomie 19 milionów ETH we wrześniu 2020 roku. Niskie saldo ETH na giełdach jest zazwyczaj rozumiane jako bycze dla rynków, ponieważ prowadzi do zmniejszenia podaży w stosunku do popytu na popularnych platformach handlowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Malejące saldo sugeruje jednocześnie, że inwestorzy długoterminowi przenoszą swoje aktywa do bezpiecznych magazynów lub blokują swoje środki, aby generować zyski dzięki zdecentralizowanym protokołom finansowym (DeFi) lub stakingowi.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Stare portfele bitcoinowe aktywowały się wraz ze wzrostem cen etheru

W swoim poniedziałkowym raporcie “Week on Chain” dostawca danych analitycznych zauważył również, że nastąpiło zmniejszenie ekspozycji na bitcoina na korzyść ethereum. Glassnode skorelował zachowanie posiadaczy portfeli BTC, na których środki pozostają nieaktywne od 6 miesięcy do 3 lat, znajdując dowody na to, że długoterminowi inwestorzy mogli ostatnio przerzucić się na ETH:

– Podczas gdy jest to tylko obserwacja empiryczna, wyraźny wzrost starszych BTC wracając do obiegu po dłuższym okresie posiadania sprawia, że jest to przekonujący argument – napisała firma analityczna.

Bitcoin Spent Outputs vs cena ETH: Glassnode

W raporcie dodano, że aktywność on-chain znacznie wzrosła w ciągu ostatnich czterech tygodni dla ETH w obliczu niedawnej byczej akcji cenowej etheru. Całkowita liczba wywołań inteligentnych kontraktów, transakcji Uniswap i dziennych transakcji odnotowała znaczący wzrost od początku roku.

Dzienne transakcje osiągnęły w tym tygodniu rekordowy poziom 1,63 mln, co stanowi wzrost o 22,5% w stosunku do poprzedniego szczytu z grudnia 2017 r.

W momencie pisania tego tekstu ether był notowany na poziomie poniżej 4 tys. dol. – spadając z historycznych maksimów osiągniętych 10 maja na poziomie 4200 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here