Naga MarketsEther (ETH) futures w ofercie giełdy CME od 8 lutego 2021 rokuTrzy lata po tym jak amerykańska grupa CME zrzeszająca kilka największych amerykańskich giełd instrumentów pochodnych zaoferowała inwestorom handel w oparciu o kontrakty terminowe na bitcoina (BTC), ogłoszono, że ofertę kryptowalutowych futures od przyszłego roku uzupełnią kontrakty na Ether (ETH), natywny token sieci Ethereum.

  • 3 lata temu uruchomienie BTC futures zbiegło się z rozrysowaniem historycznych maksimów na wykresie bitcoina
  • Tym razem ogłoszenie informacji o wdrożeniu kontraktów terminowych na ETH zbiegło się z pokonaniem przez BTC pułapu 20 tys. dol. pierwszy raz w historii
  • Kontrakty na Ether mają być dostępne od 8 lutego 2021 roku

Ether futures wkrótce uzupełnią ofertę CME. ETH w górę

Grupa CME, światowy lider i najbardziej zróżnicowany rynek instrumentów pochodnych, ogłosiła dzisiaj, że zamierza uruchomić kontrakty terminowe typu futures na ether od 8 lutego 2021 r., które obecnie oczekują na przegląd regulacyjnypoinformowała w środę giełda.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowy kontrakt będzie rozliczany w gotówce, w oparciu o stopę referencyjną CME CF Ether-Dollar, który jest jednodniowym odzwierciedleniem notowań kryptowaluty ETH względem dolara. Kontrakty terminowe na ether będą notowane w ramach CME i podlegać zasadom obowiązującym na giełdzie.

Bazując na rosnącym popycie klientów i silnym wzroście na naszych rynkach kontraktów terminowych BTC i opcji, wierzymy, że dodanie kontraktów terminowych Ether dostarczy naszym klientom cennego narzędzia do handlu i zabezpieczania na rynku tej zyskującej popularność kryptowaluty – powiedział Tim McCourt, Head of Equity Index and Alternative Investment Products w CME Group Global.

Kontrakty terminowe ETH zostaną dołączone do oferty kontraktów i opcji BTC. W miarę jak kontrakty terminowe na bitcoina zbliżają się do swojej trzeciej rocznicy (wprowadzone zostały 17 grudnia 2017 roku), nastąpił znaczny wzrost ich adaptacji wśród szerokiego grona odbirców, w tym inwestorów instytucjonalnych.

Od początku 2020 roku do dzisiaj, każdego dnia notowano średnio 8 560 kontraktów terminowych na BTC, co odpowiada niemal 43 tys. bitcoinów. W tym samym czasie zainteresowanie instytucjonalne nadal rośnie.

Ether jest drugą co do wielkości walutą kryptograficzną zarówno pod względem kapitalizacji rynkowej, jak i dziennego wolumenu. Wprowadzenie notowanych na giełdzie kontraktów terminowych typu futures do naszego sprawdzonego w czasie, regulowanego rynku instrumentów pochodnych pomoże stworzyć ekosystem, w którym uczestnicy mogą lepiej zarządzać ryzykiem cenowym – dodał McCourt.

W reakcji na informację notowania ETH zyskują w środę ponad 5% i testują poziom 626 dolarów, najwyższy od początku miesiąca. W tym samym czasie BTC kosztuje 20 660 dolarów, pokonując pierwszy raz w historii psychologiczną barierę 20 tys. dol. Natomiast na rynku kontraktów terminowych CME, za jednego bitcoina płacono w środę prawie 21 000 dolarów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here