Naga MarketsEther (ETH) celem dużych instytucji od 2021 r. Kryptowalutę czeka nowe ATH?Niedawno dowiedzieliśmy się, że na bazie etheru (ETH), drugiej największej pod kątem kapitalizacji rynkowej kryptowaluty świata, mają powstał kontrakty terminowe na platformie CME Group. Data? Początek roku 2021. Pewien znany analityk twierdzi, że decyzja ta sprawi, że w ETH zaczną inwestować grube ryby i duże firmy.

  • Kontrakty terminowe ETH mają pojawić się na platformie CME już 8 lutego 2021 r.
  • Ryan Watkins, znany analityk, jest zdania, że powyższe sprawi, że na rynku ETH pojawią się duzi inwestorzy i klienci instytucjonalni. 

Ether – dlaczego drożeje?

Ether to kryptowaluta platformy Ethereum. Dziś jest wyceniana na ok. 730 USD, czyli aż 12 proc. więcej niż wczoraj i 13 proc. więcej niż 7 dni temu. Co jednak stoi za tym skokiem ceny? Możliwe, że właśnie informacje o tym, że kontrakty terminowe oparte na ETH na CME pojawią się na rynku już początkiem lutego 2021 r. Zdaniem jednego z ekspertów z tego rynku, sprawi to, że w ETH zaczną inwestować duże podmioty.

Te artykuły również Cię zainteresują
ETH dla instytucji

Zgodnie z tweetami Ryana Watkinsa, znanego analityka, niedawne ogłoszenie CME Group dot. tego, że uruchomi kontrakty terminowe na etherze (ETH) 8 lutego 2021 r., jest zapowiedzią tego, że instytucje będą kupować kryptowalutę i to już w przyszłym roku.

Oczywiście ETH ma dziś mniejszą kapitalizację niż bitcoin (BTC), a to oznacza, że napływ inwestorów z dużym kapitałem sprawi, że kryptowaluta może zacząć mocno drożej.

Czy więc to ETH stanie się hitem inwestycyjnym przyszłego roku? Może zacząć rosnąć w proc. szybciej i mocniej od samego bitcoina? Wydaje się to całkiem realistycznym scenariuszem. Tym bardziej, że kurs ETH będzie zapewne nadal napędzany np. boomem na projekty DeFi czy ewentualnymi nowymi, ciekawymi ICO (choć to ostatnie wydaje się mniej realistyczne).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen akcję | usd/pln prognoza | kurs ropa | down jones index | kurs kryptowalut wykres | notowania bitcoin |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here